$
תקשורת

קשת רוכשת 49% מקבוצת RGE

הזכיינית תשלם 90 מיליון שקל עבור חלקה ב-RGE. במידה שהעסקה תאושר על ידי הרגולטורים, יבחנו הצדדים בהמשך הקמת שירות סטרימינג משותף. לאחרונה נפלה העסקה במסגרתה קשת הייתה אמורה לרכוש מחצית מאקספון

אביאור אבו 13:1318.03.21

קשת רוכשת 49% מקבוצת RGE, תמורת 90 מיליון שקל. במידה שהעסקה תאושר על ידי הרגולטורים, יבחנו הצדדים בהמשך הקמת שירות סטרימינג מוזל משותף, שיתחרה בפלטפורמות המקומיות כמו סלקום ופרטנר.

 

 

קבוצת RGE מחזיקה בערוצי ספורט 5, ערוץ הילדים, ערוץ לוגי וערוץ הכנסת. באוקטובר השיקה הקבוצה את BIGI, שירות סטרימינג לילדים ולנוער. ברכישת המניות, קשת מבקשת להגביר את אחיזתה בשוק התוכן, לאחר שלאחרונה נפלה העסקה במסגרתה היתה אמורה לרכוש מחצית מאקספון, תוך הקמת שירות סטרימינג משותף.

 

רק לאחרונה השלימה משפחת אודי רקנאטי רכישת 50% ממניות RGE מידי קבוצת אקסס אינדסטריז של איש העסקים לן בלווטניק, המחזיק בערוץ 13. בכך הפכה המשפחה למחזיקה הבלעדית בקבוצה, באמצעות חברת נפתלי השקעות שבבעלותה. במסגרת המהלך מונה ליו"ר הקבוצה שי רקנאטי, שלקח חלק בניהולה ב-16 השנים האחרונות. רקנאטי החליף את נדב טופולסקי, נציגו של בלווטניק. אור רם וירון שגב משמשים כמנכ"לים משותפים של הקבוצה.

 

שי רקנאטי שי רקנאטי צילום: פזית עוז

 

סביר כי על מנת לממן את העסקה, ידרשו בעלי המניות של קשת להזרים כספים. היום נחשף בכלכליסט כי החברה המרכזית למשקאות (קוקה־קולה), בעלת השליטה בקשת, מתנגדת לעסקת מכירת מניותיו (22%) של יצחק תשובה בקשת לקרן רקיע ולקבוצת משקיעים תמורת 50 מיליון שקל. בין היתר הדגישה החברה המרכזית כי קשת נזקקה לאורך השנים לתמיכה כספית מסיבית מצד בעלי המניות, וזקוקה למשקיעי טווח ארוך.

 

רוסאריו קפיטל שימשו כבנקאי ההשקעות בעסקה .

x