$
פרסום ושיווק

מחיר ה-VOD של HOT קפץ, אבל התכנים יתכווצו משמעותית

חברת הכבלים הגיעה לפיצוץ מול קשת ומול כאן, ותכניהם יוסרו החל מהחודש הבא מה-VOD של HOT - שמחירו עלה רק לאחרונה ל-40 שקל בחודש; חבילה חודשית של קשת או רשת ב-HOT עולה 20 שקל, ועלות פרק בודד עומדת על 7 שקלים, כך ש-HOT צפויה לרשום אובדן הכנסה משמעותי

אביאור אבו 12:0518.03.21

חברת HOT הודיעה בחודש שעבר ללקוחותיה על עליית מחירי שירות ה-VOD, אך שכחה לציין כי בקרוב יוסרו מהספרייה התכנים של קשת 12 וכאן 11 הפופולריים.

 

אתמול שידרה קשת פרומואים בפריים טיים, בהם נכתב כי כל תכני קשת יהיו זמינים ב-VOD של פרטנר, סלקום ו-yes החל מה-15 באפריל. HOT כאמור, בלטה בהיעדרה. צעד זה של קשת מבטא קו מלחמתי ברור כנגד HOT, לאחר שהמשא ומתן בין הצדדים לחידוש החוזה ביניהם הגיע לפיצוץ.

 

 

תכני קשת ורשת היו זמינים מאז ומתמיד בספריות של חברות הטלוויזיה. בזמן שהשירות האינטרנטי של סלקום ופרטנר מספק ללקוחות את התכנים ללא עלות, HOT ו-yes גובות עליהם תשלום. חבילה חודשית של קשת או רשת ב-HOT עולה 20 שקל, ועלות פרק בודד עומדת על 7 שקלים בשתי החברות, שנחלקים חצי-חצי עם הערוצים המסחריים.

 

הכנסות אלה ירדו משמעותית בשנים האחרונות, עם האפשרות להקליט פרקים מראש ועם אופציית הקצ'אפ שמקליטה באופן אוטומטי ומאפשרת צפייה נדחית. HOT היא החברה היחידה שאפשרות הקצ'אפ לא זמינה אצלה, כך שהסרת תכני קשת, הנחשבים לפופולאריים ביותר ב-VOD, מהווה אובדן הכנסה משמעותי ל-HOT.

 

HOT הגיעה לאחרונה לפיצוץ גם מול כאן 11, שתכניו הוצעו עד כה ללא עלות ב-VOD. מועצת התאגיד החליטה לאחרונה לשנות את המודל מול הפלטפורמות, ולגבות "דמי תפעול" של 1.2 מיליון שקל בשנה מכל פלטפורמה עבור שידור התכנים ב-VOD. חברת הכבלים סירבה, ותכני התאגיד יוסרו מהספרייה של HOT.

 

מנכ"לית HOT טל גרנות גולדשטיין מנכ"לית HOT טל גרנות גולדשטיין צילום: HOT

 

הסרת התכנים של הערוצים מגיעה דווקא על רקע התייקרות מחיר ה-VOD של HOT ב-5 שקלים, לכדי 40 שקל בחודש. ההתייקרות הקודמת, בגובה 5 שקלים, התבצעה בתחילת 2017. הגישה לספריית ה־VOD של HOT מתאפשרת רק בעלות נוספת מעבר לחבילת הבסיס של החברה, שמחירה כ־180 שקל בחודש. כך, העלות הכוללת ללקוח הטלוויזיה של HOT היא 220 שקל, בשעה שב־yes חבילת בסיס ושירות ה-VOD יעלו ללקוח 200 שקל. בפרטנר ובסלקום המחירים נעים בין 70 ל-100 שקל בחודש, כולל VOD. לשם השוואה, מחיר התוכנית הבסיסית של נטפליקס עומד על 32.9 שקל בחודש.

 

מ-HOT נמסר: "HOT ממשיכה להוביל את שוק הטלוויזיה בישראל, ושנת הקורונה הוכיחה שהביקושים לשירותיה הולכים וגדלים. HOT תמשיך להציע ללקוחותיה את התכנים הטובים ביותר, ובכלל זה כמובן תכנים מקומיים ובינלאומיים. החברה אינה נוהגת לנהל יחסים מסחריים מול כלי התקשורת”.

x