$
בארץ

העומד בראש ועדת החריגים: הקמפיינר של נתניהו

שילה אדלר, המשנה למנכ"ל משרד התחבורה, סא"ל במיל' תושב ההתנחלות עלי ומנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר, היה אחד היועצים האסטרטגיים של רה"מ בנימין נתניהו ושל הליכוד לענייני מתנחלים במערכות הבחירות האחרונות

עמיר קורץ 21:2428.02.21

"הוועדה עובדת בצורה מקצועית, מספר חבריה הוגדל והסטתי את המשנה למנכ"ל שלנו לטובתה", אמרה היום שרת התחבורה מירי רגב בתדרוך על ועדת החריגים שאמונה להחליט על כניסה לישראל ויציאה ממנה בימים אלה שבהם נתב"ג סגור. זאת על רקע התחקירים שהצביעו על כשלים בתחום והעדפה של חרדים.

 

 

אלא שאותו משנה למנכ"ל שעומד בראש הוועדה הוא מינוי פוליטי אישי של רגב, שנעשה בנובמבר האחרון - שילה אדלר. מדובר במינוי במשרת אמון של פעיל פוליטי מרכזי בליכוד, ללא ניסיון קודם בתחום התחבורה, שנעשה ללא מכרז. זאת בהסתמך על תיקון שהובילו ב־2017 איילת שקד ויריב לוין כחלק מ"רפורמת המשילות". כמו מנכ"לים של משרדים ממשלתיים, גם המשנים למנכ"ל הם אנשי אמון של השר, שסוברני גם לפטרם. ככזה, ה"קשב" של "איש האמון" לשר הממנה ולבקשותיו הוא בדרך כלל גבוה במיוחד.

 

היום דחה אדלר בראיון ב־FM103 את הביקורת על הוועדה ואמר שלא היה תעדוף בין אוכלוסיות: "אין שום אפשרות לקומבינה גם אם בתור ראש הוועדה הייתי רוצה בכך". לדבריו, בוועדה שישה חברים ובנוסף יועצים משפטיים, וההחלטות מתקבלות באופן מקצועי ושקוף, מבלי לדעת מאיזה מגזר מגיע הפונה.

 

שילה אדלר שילה אדלר צילום: אלכס קולומויסקי

 

אדלר, סא"ל במיל', הוא תושב ההתנחלות עלי וכיהן בעבר כמנכ"ל מועצת יש"ע. הוא היה אחד היועצים האסטרטגיים של רה"מ בנימין נתניהו ושל הליכוד לענייני מתנחלים במהלך מערכות הבחירות האחרונות וניהל את מטה השטח והכנסים. הוא אף זכה לכינוי "מנהל הקמפיין הסרוג בליכוד", והיה אמון בעיקר על הבאת הקולות של הדתיים הלאומיים והמתנחלים לליכוד. בבחירות סבב א' הוא היה הממונה על פרויקט צילום המצביעים בקלפיות במגזר הערבי, שעורר זעם רב בקרבם.

 

לפני שמונה למשנה למנכ"ל משרד התחבורה, מונה אדלר לעוזרו הפוליטי של השר צחי הנגבי. בעבר הוא גם היה פעיל בבית היהודי וכיהן כראש המטה של השר אורי אורבך המנוח.

x