$
בארץ

עובדי בז"ן למנדלבליט: להקפיא את דיוני הוועדה שתכריע את עתיד מפרץ חיפה

ועד העובדים שמתנגדים לתוכנית לפינוי בז"ן, דרש מהיועמ"ש להקפיא את ועידת המנכ"לים - בשל הבחירות: "אין אנו סבורים שוועדת מנכ"לים בתקופת ממשלה יוצאת יכולה להתוות תוכנית אסטרטגית". בנוסף, טענו כי מנהל רמ"י הנכנס ינקי קוינט, הודיע כי בחמש השנים הקרובות אין אפשרות לממן את תוכנית החלופה לשטח בזן "מפרץ החדשנות"

ענת רואה 13:4902.02.21

ועד עובדי בז"ן דורשים מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להנחות להקפיא את ועדת המנכ"לים שאמורה להכריע בימים אלו בדבר עתיד מפרץ חיפה, וזאת לטענתם, בין היתר בשל הבחירות.

 

 

 

ב-25 באוקטובר 2020 קיבלה הממשלה החלטה להקים ועדת מנכ"לים בין משרדים שתדון בפיתוח וקידום מפרץ חיפה. על הוועדה הוטל "לגבש אסטרטגיה ממשלתית ועקרונות לתוכנית פעולה" ולהגיש את המלצותיה לממשלה בתוך 90 יום.

בתי הזיקוק של בזן בתי הזיקוק של בזן צילום: גיל נחושתן

 

לטענת עובדי בז"ן מרגע שהממשלה הפכה לממשלת מעבר לפני בחירות, חלים עליה כללים ודינים מיוחדים כפי שמנחה היועמ"ש. לטענת עובדי בז"ן אומנם ההחלטה לכנס את ועדת המנכלים התקבלה לפני פירוק הממשלה, אולם הוועדה האיצה את כינוסיה בינואר האחרון, מועד שמתקרב למועד הבחירות.

 

"הממשלה הגדירה את פעילות הוועדה כגיבוש תוכנית אסטרטגית – אין אנו סבורים שוועדת מנכ"לים בתקופת ממשלה יוצאת יכולה להתוות תוכנית אסטרטגית", טוענים העובדים.

 

רמ"י לא תממן את התוכנית החלופית

 

בנוסף מתייחסים העובדים לכך שמנהל רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ינקי קוינט, שנכנס לתפקידו רק לפני כחודש וחצי, הודיע כי לא תהיה באפשרות רמ"י לממן את התוכנית "מפרץ החדשנות" בחמש השנים הקרובות. תוכנית זו היתה החלופה העיקרית שנבחנה ולפיה יקומו בשטח המפרץ לאחר פינוי בז"ן כ-100 אלף יחידות דיור, שטחי תעסוקה נרחבים ופארק מטרופוליני.

 

ינקי קוינט ינקי קוינט צילום: בשמת איבי

 

קוינט תקף את התוכנית הן במישור התכנוני והן הכלכלי. בנוסף, גם אגף התקציבים באוצר ביקר את התוכנית וטען שאין תשתית מקצועית מספקת על בסיסה ניתן לקבל החלטה.

 

לטענת העובדים, לאור כל אלו לא ניתן לדון בתוכנית בתקופה זו ומבוקשת עמדת היועמ"ש. על המכתב חתום דורון ניסן, יו"ר מועצת עובדי בז"ן וחנן סונטג יו"ר ועד עובדי בזן.

x