$
הייטק והון סיכון

פבריק הישראלית נבחרה לסייע לוולמארט להיכנס לעולם המרכזים הלוגיסטיים

ענקית הקמעונאות חשפה שיתוף פעולה עם שלוש חברות, ביניהן פבריק הישראלית שתהיה מעורבת בהקמה של מרכז לוגיסטי בו ייבחנו יכולותיה כאופציה לחוזה משמעותי הרבה יותר בעתיד

מאיר אורבך 16:5727.01.21
ענקית הקמעונאות האמריקאית וולמארט חשפה היום (ד') את כוונתה להיכנס לעולם המרכזים הלוגיסטיים. לשם כך חשפה החברה את שיתוף הפעולה שלה בתחום עם שלוש חברות מובילות בתחום כאשר אחת מהן היא פבריק (Fabric) הישראלית אשר נבחרה להיות אחת מהחברות שייסיעו לענקית האמריקאית לבחון את הנושא. בשלב הנוכחי תהיה מעורבת פבריק בהקמה של מרכז לוגיסטי אחד אשר בו ייבחנו יכולותיה כאופציה לחוזה משמעותי הרבה יותר בעתיד. וולמארט הכריזה כי היא צפויה להגביר את הפעילות והיכולות שלה בתחום המשלוחים ואיסוף הזמנות אונליין מחנויות הרשת בארה״ב. החברה הכריזה על מהלך אסטרטגי במסגרתו תתמקד בהקמה של מרכזי ליקוט אוטומטיים מקומיים להזמנות האונליין בתוך חנויות הרשת ובצמוד אליהן.

 

 

בשיחה עם "כלכליסט" מספר אלרם גורן, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה, שוולמארט הכריזה כי היא נכנסת באופן משמעותי לעולם המרכזים הלוגיסטיים. "היא תשתף פעולה איתנו ועם עוד חברות ואנחנו מדברים כרגע על סקייל קטן שבו היא בוחנת את התהליך. זה תהליך שהואץ בחצי השנה האחרונה בזכות הקורונה ששינתה הרבה דברים בארצות הברית ובעיקר ברכישות מזון מקוונות".

 

כחלק ממהלך זה תחבור וולמארט לסטארט-אפ הישראלי ותבחן שני מודלים: מודל ראשון במסגרתו תקצה וולמארט שטחים בתוך חנויות הרשת להקמה של מרכזי הליקוט האוטומטיים ומודל שני להקמת מרכזי ליקוט אוטומטים מחוץ ובצמידות לחנויות הרשת. בוולמארט ציינו שמרכזי הליקוט האוטומטיים המקומיים יאפשרו לה להגביר את הזמינות, מהירות ליקוט ההזמנות והיעילות מול הלקוחות.

סניף וולמארט סניף וולמארט צילום: גטי אימג'ס

 

הפתרון הטכנולוגי אותו פיתחה פבריק מאפשר לה להקים מתקני ליקוט בכל מבנה, לרבות בתוך חנויות או הקמה של מרכזי ליקוט אוטומטיים בתוך חנויות מאפשרת לקמעונאים להצמיח את פעילות האונליין ולהגביר את היכולות הלוגיסטיות בכדי לספק ללקוחות את חווית השירות לה הם מצפים תוך שמירה על פעילות רווחית עבור הקמעונאי.

 

פבריק מקימה עבור רשתות וקמעונאים בעולם מתקנים המבוססים על רובוטים ותוכנות לניהול מחסנים חכמים. הפתרון מאפשר ללקוחות להתמודד עם העלייה בקניות מקוונות ועם הדרישה ההולכת וגוברת למשלוחים מהירים ויעילים. התוכנה והחומרה שפיתחה החברה פועלת כך שהמוצרים במחסן מלוקטים באמצעות רובוטים. השילוב של התוכנה והרובוטים מאפשר לבצע את כל פעילות ניהול ההזמנה ושינוע המוצרים ללא מגע יד אדם.

מייסדי פבריק מייסדי פבריק צילום: רן יחזקאל

 

החברה הוקמה ב2015 ע"י אורי אברהם, אייל גורן, שי כהן ואלרם גורן המכהן כמנכ"ל. החברה גייסה עד כה 136 מיליון דולר ומעסיקה למעלה מ-200 עובדים בישראל ובארה״ב. בישראל החברה כבר מפעילה שני מרכזים לוגיסטיים רובוטיים עבור רמי לוי וסופר פארם. בחודשים האחרונים הודיעה על פעילות גם עם רשת FreshDirect האמריקאית ממובילות תחום קניות המזון אונליין.

 

"אנחנו מתרגשים מההכרזה של וולמארט היום על השותפות בנינו, במסגרתה פבריק מביאה את טכנולוגית מרכזי הליקוט האוטומטיים שלה לוולמארט. השותפות הינה חלק ממהלך אסטרטגי של וולמארט לקרב את הליקוט ללקוחות הקצה והעובדה כי וולמארט, הקמעונאי הגדול ביותר בעולם, הם לקוח שלנו הינה כבוד גדול עבורנו ומחזקת את ההכרה בכך שהפתרון הטכנולוגי שלנו מאפשר לקמעונאים להרחיב את פעילותם במהירות, יעילות ורווחיות תוך שמירה על רמת זמינות גבוה ושירות איכותי ללקוחות הקצה. בעודנו מרחיבים את פעילותנו, אנחנו שומעים מעוד ועוד לקוחות שהם צריכים פתרון גמיש שיכול להתאים לכל מתווה בעיר. נקודה זו היא קריטית על מנת לאפשר להם למנף נכסים קיימים, כולל חנויות גדולות או מבנים אחרים שברשותם, ולהקים בתוכם מתקנים אוטומטיים שישרתו את לקוחות האונליין. המודל הזה- המודולריות והגמישות של הפתרון של פבריק הוא אבן היסוד לצמיחה מהירה והוא שיאפשר מתן מענה מהיר ואיכותי לביקוש הרב., אומר אלרם גורן".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x