$
נדל"ן

ביהמ"ש: אלעד מגורים תפצה זוג ב-400 אלף שקל - עקב ליקויי בנייה

עוד קבע בית המשפט כי החברה, שהיתה בזמן רכישת הדירה בשליטת יצחק תשובה, תחויב בביצוע תיקונים בקיבוע אבני החיפוי של הקיר החיצוני; השופטת: "החברה לא יצאה מגדרה לתקן את הליקויים בזמן סביר"

שלומית צור 06:5224.01.21

פסק דין חריג שניתן בביהמ"ש השלום בת"א, קובע כי חברת אלעד מגורים החדשה תפצה ב־400 אלף שקל זוג שרכש דירה בפרויקט של החברה בירושלים בגין ליקויי בנייה, תישא בהוצאות משפט בכ־100 אלף שקל ותחויב לבצע תיקונים בקיבוע אבני החיפוי של הקיר החיצוני בבניין. השופטת כוכבה לוי מתחה ביקורת על התנהלות החברה "שלא יצאה מגדרה לתקן את הליקויים בזמן סביר".

 

באוגוסט 2012 רכשו בני זוג דירה בפרויקט חדש ברחוב זנגוויל 1 בשכונת קרית יובל בירושלים מאלעד מגורים, שהיתה אז בשליטת איש העסקים יצחק תשובה (ונמכרה מאז לקרן JTLV בניהולם של עמיר בירם ואריאל רוטר). הדירה נמסרה בסוף 2014 וב־2017 הגישו בני הזוג תביעה לפיצוי בגין ליקויי בנייה בגובה 963 אלף שקל. בכתב התביעה, שהוגש באמצעות עוה"ד ורד כהן ורענן בר־און, נטען כי אבני החיפוי של המגדל הותקנו באופן לקוי שגורם לנזילות בדירות בבניין, נזקי עתק, ואף נשקפת סכנה בטיחותית מנפילה של אריחים. החברה טענה כי ביצעה תיקונים בדירה ואין מקום לדון בטענות לרכוש המשותף במסגרת תביעה של דירה פרטית.

 

 

הבניין ברחוב זנגוויל הבניין ברחוב זנגוויל צילום: עמית שאבי

 

 

מימין: עורכי הדין רענן בר-און וורד כהן מימין: עורכי הדין רענן בר-און וורד כהן

 

 

ביהמ"ש מינה את המהנדס אחי קליין כמומחה מטעם בית המשפט לבחון את הליקויים הנטענים ואת הממצאים שעולים מחוות הדעת של שני הצדדים. בפברואר 2019 הגיש קליין לבית המשפט את התייחסותו. בפסק הדין שהתקבל השבוע, קיבלה השופטת חלקית את התביעה ועל סמך חוות הדעת של קליין וקבעה כי החברה תשלם לתובעים 250 אלף שקל עבור תיקון ליקויי הרטיבות, 9,000 שקל בגין תיקון ליקויים הנוגעים לעבודות גמר ו־70 אלף שקל בגין עוגמת נפש (הסכומים לפני מע"מ). מאלעד ישראל מגורים החדשה נמסר: "לצערנו הדיירים לא אפשרו לבצע תיקוני בדק כמקובל. בית המשפט קבע במפורש שאין ירידת ערך והתשלום הכספי שנפסק הוא במקום התיקון שממילא אלעד ביקשה לעשות".

x