$
בארץ

תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית בסכנת סגירה: "נכס תרבותי אדיר"

פעילותה של התזמורת תלויה בחידוש ההסכם עם עיריית נתניה והתנועה הקיבוצית והעברת תקציב עד סוף החודש; הנגנים קיימו קונצרט מחאה

מאיה נחום שחל 21:2311.01.21
סכנת סגירה מרחפת על תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית, המציינת 50 שנה להיווסדה. פעילותה של התזמורת תלויה בחידוש ההסכם עם עיריית נתניה והתנועה הקיבוצית והעברת תקציב עד סוף החודש.

 

בשבוע שעבר קיבלו נגני התזמורת, הנמצאים בחל"ת מחודש מרץ, הודעה מיו"ר הוועד המנהל כי אם לא תתקבל החלטה עד סוף החודש, תיאלץ התזמורת להתפרק ועובדיה יפוטרו.

 

כצעד מחאה נגד סגירתם קיימו היום נגני התזמורת קונצרט מחאה בניצוחו של גיל שוחט, מול ביתו של מזכ"ל התנועה הקיבוצית ניר מאיר בקבוצת שילר, ומול ביתה של ראשת עיריית נתניה מרים פיירברג-איכר.

 

 

קונצרט המחאה של התזמורת קונצרט המחאה של התזמורת צילום: דוברות ההסתדרות

 

מוועד נגני התזמורת נמסר: "מפעל היסטורי זה אינו מהווה רק מקור פרנסה עבורנו, אלא הוא גם נכס תרבותי אדיר לעיר נתניה ולתנועה הקיבוצית. אנו קוראים למתקצבים: תאפשרו לנו להמשיך ולהביא תרבות לפריפריה מצפון ועד דרום, להמשיך בפעילות מוזיקלית חינוכית ענפה ברחבי הארץ ל-30,000 תלמידים מדי שנה, ולחגוג את עונת היובל שלנו. אם שר התרבות ומקבלי ההחלטות לא יתעוררו, התזמורת עלולה להיות המוסד התרבותי הראשון מיני רבים שייסגרו בגלל המשבר בענף התרבות. כנגנים לקחנו את גורלנו בידינו ונעשה הכל על מנת למנוע את החרפה שבפירוק התזמורת. אנו קוראים לעיריית נתניה והתנועה הקיבוצית לתת כתף בתקופה קשה זו ולהבטיח את עתידנו".

 

תגובת עיריית נתניה: "התזמורת היתה באותה תקופה במשבר כלכלי קשה שאיים על המשך קיומה ולכן העירייה הסכימה לקחת את התזמורת תחת חסותה. בחלוף 10 שנים עיריית נתניה לא תחדש את ההסכם. העירייה תמשיך ותזמין את התזמורת בתשלום להופעות בעיר נתניה. העירייה מקווה כי עירייה נוספת תיקח על עצמה את החסות להמשך תפעולה התקין של התזמורת. אנו מאחלים לתזמורת שתמשיך לפעול ולהפגין את יכולותיה גם בשנים הבאות בכל מסגרת בה תפעל".

 

x