$
בארץ

בעקבות הבלאגן במבחני הסמכת רואי החשבון: הסטודנטים נערכים לתביעה

בשבוע שעבר נקטעו הבחינות בחשבונאות פיננסית, כאשר הבוחנים גילו שהטופס שחולק שייך למועד הבחינה הקודם. עד כה נערכו כ-600 סטודנטים לעתור נגד מועצת רואי החשבון בדרישה לקבל תוספת ניקוד (פקטור) , וגייסו לשם כך כ-50 אלף שקל

עמרי מילמן 12:0131.12.20

לאחר שמבחני ההסמכה של מועצת רואי החשבון בחשבונאות פיננסית נקטעו בשבוע שעבר כאשר  הבוחנים גילו כי הטופס שחולק לתלמידים הוא למעשה הטופס של המועד הקודם, כפי שנחשף ב"כלכליסט", כעת נערכים הסטודנטים לעתור נגד מועצת רואי החשבון בדרישה לקבל תוספת ניקוד (פקטור), כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

לפי גורמים המארגנים את המחאה, עד כה התאספו כבר 600 סטודנטים הדורשים מענה וגייסו כ-50 אלף שקל למימון העתירה. מאז המבחן נקבעה פגישה לחודש הבא של נציגי הסטודנטים עם מ"מ מנכ"ל משרד המשפטים סיגל יעקובי (המכהנת גם כיו"ר מועצת רואי החשבון).

 

 

בחינת הסמכה לרואי חשבון בחינת הסמכה לרואי חשבון

 

 

שלשום השיבה המועצה לסטודנטים בעקבות פניות באופן רשמי כי "שאלוני הבחינה העדכניים למועד הבחינה הודפסו במקום, והנבחנים נקראו לביצוע החלק השני של הבחינה בתוך 40 עד 60 דקות מהמועד שבו היו אמורים להתחיל את החלק השני של הבחינה. בעקבות העיכוב ולפנים משורת הדין ניתנה תוספת זמן לכלל הנבחנים של 30 דקות... יודגש כי ניתן מענה מלא לתקלה שאירעה, תוך מתן תוספת זמן משמעותית לכלל הנבחנים בבחינה. בעקבות האירוע נערך תהליך הפקת לקחים על מנת למנוע הישנות תקלות דומות בעתיד". יש לציין כי "כלכליסט" שוחח עם סטודנטים כשעה לאחר תחילת המבחן, כך שבפועל ההפסקה הייתה ארוכה יותר מהמצוין בתשובה.

 

עוד הוסיפה המועצה בתשובתה כי "כמו כן, ככל שלאחר בדיקת הבחינות תימצא סטייה חריגה מאחוז המעבר ביחס למועדים הקודמים -  העניין ייבחן על ידי הגורמים המוסמכים ויינתן המענה המקצועי הנדרש".

 

מבחן ההסמכה בחשבונאות פיננסית מחולק לשני חלקים של שעתיים וחצי. רבע שעה לאחר תחילת החלק השני שהחל ב-15:30 גילו הבוחנים את הטעות המדוברת. סטודנט שנבחן בבחינה אמר במהלך ההפסקה הכפויה ל"כלכליסט" כי "מדובר בפארסה שהוציאה את התלמידים מהריכוז, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר במבחן ארוך כל כך. ניתן היה לצפות כי מועצת רואי החשבון האחראית על מבחני ההסמכה תיערך באופן מאורגן יותר לקראת מבחני הסמכה כל כך חשובים שעלולים לחרוץ את עתידם".

x