$
חדשות נדל"ן

חברות הביטוח ממשיכות להיכנס לנדל"ן: שותפות למנורה מבטחים עם קבוצת בסט

החברות ישתפו פעולה ביזום וביצוע פרויקטי נדל"ן; זאת בהמשך למגמה מתחזקת של הידוק שיתופי הפעולה בין חברות ביטוח המחפשות אפיקי השקעה שיניבו תשואה גבוהה, לבין חברות נדל"ן שמחפשות גורמים בעלי הון למימון הפרויקטים

שלומית צור 16:2316.11.20

חברות הביטוח ממשיכות לחפש אפיקי השקעה בנדל"ן: חברת מנורה מבטחים נדל"ן וקבוצת בסט, חתמו על הסכם שותפות עסקית בחלקים שווים ליזום ופיתוח נכסי נדל"ן. בכוונת החברות להשקיע מאות מיליוני שקלים בתקופה הקרובה במיזמי נדל"ן בישראל.

 

 

ההסכם גובש על ידי עוזי לוי מנכ"ל מנורה מבטחים נדל"ן ולשעבר מנכ"ל חברת דירה להשכיר, ורפי ביסקר יו"ר קבוצת בסט ולשעבר יו"ר קבוצת נכסים ובניין ויו"ר קבוצת שופרסל.

עוזי לוי, מנכ"ל מנורה מבטחים עוזי לוי, מנכ"ל מנורה מבטחים צילום: עופר חן

 

בין הפרויקטים שנבחנים על ידי שתי החברות במשותף, פרויקטים מסחריים ופרויקטים של דיור להשכרה ארוכת טווח. קבוצת בסט מתמחה בביצוע של פרויקטי נדל"ן, ובשנים האחרונות פועלת גם בתחום היזום בארץ ובחו"ל, ומנורה מבטחים נדל"ן מביאה עמה הון למימון עסקאות שנבחנות במשותף. את העסקה ליווה עו"ד לוי אמיתי ממשרד גולדפרב לוי.

 

בחודש מרץ האחרון הודיעו גם החברות הראל ותדהר על שיתוף פעולה ביניהן והקמת חברה משותפת שתיזום פרויקטי נדל"ן מניב. גם חברת הביטוח מגדל החלה בעצמה ביזום פרויקטי נדל"ן מניב, דוגמת מגדל המשרדים בצומת עלית ברמת גן אותו מקימה החברה בעצמה, ומגדל המשרדים בצומת הרחובות בן גוריון וזב'וטינסקי בבני ברק.

 

עוזי לוי, מנכ"ל מנורה מבטחים נדל"ן מסר כי "הסכם מסגרת זה יאפשר לקבוצת מנורה להרחיב ולהעמיק את פעילותה בתחום הנדל"ן בישראל ולהעצים את ההשקעות בתחום וזאת במטרה לגוון את תיק ההשקעות אשר מייצבות ומשביחות את תשואת תיק הנכסים של הקבוצה לטווח הארוך.

 

אליאס טנוס מנכ"ל ובעלים קבוצת בסט: "אנחנו שמחים מהסכם השותפות עם חברת הביטוח מנורה מבטחים. אנחנו נקדיש משאבים וחשיבה מעמיקה להעצמת שותפות זו ולרתימת הכוח, המוניטין והניסיון שצברנו לטובת מיזמים חדשים. אני סמוך ובטוח שהניסיון, היכולות והמקצועיות של הצדדים לעסקה יובילו אותנו ליזום ולבניה של פרויקטים מרשימים בהיקפים משמעותיים".

x