$
חדשות נדל

שתית רכשה ב־14 מיליון שקל חצי מהזכויות בקרקע בת 12 דונם בטירת כרמל

במסגרת הרכישה הוקמה חברה משותפת לשתית ולחברת פידמונט אנטרפרייז המחזיקה בקרקע לשם הקמת פרויקט תעסוקה ומסחר, שעלותו נאמדת ב-290 מיליון שקל - כולל עלות הקרקע

דותן לוי 07:4613.10.20

חברת שתית רכשה ב־14 מיליון שקל חצי מחברה המחזיקה בקרקע לפרויקט תעסוקה ומסחר בשטח של 11.5 דונם בטירת כרמל. הקמת הפרויקט נאמדת ב־290 מיליון שקל, כולל עלות הקרקע.

 

 

הקרקע נרכשה במסגרת מכרז של רמ"י בפברואר 2019 תמורת 23 מיליון שקל (עלות קרקע ופיתוח) על ידי חברת פידמונט אנטרפרייזס של איל עמיר ושותף נוסף. אותו שותף מכר כעת את חלקו לשתית. במסגרת כניסתה של שתית לפרויקט הוקמה חברה משותפת יחד עם פידמונט אנטרפרייז אשר מיועדת לפרויקט זה בלבד.

הדמיית הפרויקט. עלותו הכוללת נאמדת ב־290 מיליון שקל הדמיית הפרויקט. עלותו הכוללת נאמדת ב־290 מיליון שקל הדמיה: אושיות שתית בעמ

 

הקרקע היא חלק משטח של 100 דונם שהוקצה לתעסוקה בטירת כרמל, ואליו תגיע המטרונית, והוא צפוי לכלול גם את היכל התרבות של העיר. התוכניות לפרויקט הוגשו לאישור הוועדה המקומית, וההערכה היא שיתקבל היתר בנייה בעוד כשנה. זכויות הבנייה לקרקע מאפשרות הקמת שלושה מבנים בעלי כ־50 אלף מ"ר שטחי משרדים ומסחר. המבנה המרכזי יהיה מגדל בן 25 קומות ושני המבנים הנוספים שמיועדים בעיקר למסחר יהיו בני שלוש קומות.

 

לדברי שלום שטרית, בעלי שתית, מתחם העסקים החדש ממוקם כקילומטר אחד ממתחם חיפה, שמאוכלס במלואו בדמי שכירות ממוצעים של 70 שקל למ”ר, והוא יספק אלטרנטיבה זולה יותר בכ־30% לחברות שמבקשות לשכור משרדים באזור זה. לדבריו, למרות אי־הוודאות הגדולה בתחום, הבנקים הסכימו מיד לממן את הפרויקט מאחר שמדובר באזור שאין בו עומס של שטחי משרדים.

x