$
בארץ

שר החוץ אשכנזי נתן לנתניהו ייפוי כוח לחתימה על ההסכם

שעות לפני טקס חתימת הסכם השלום ההיסטורי בבית הלבן, רה"מ גילה שהוא אינו יכול לחתום במעמד הטקס - אלא שר החוץ. היועמ"ש פנה בבהילות לאשכנזי, שחתם על ייפוי כוח לרה"מ

איתמר אייכנר, ynet 17:3815.09.20

שעות לטקס החתימה ההיסטורי בבית הלבן: בעודו בארצות הברית התברר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו לא יכול לחתום על ההסכמים עם איחוד האמירויות ובחריין - אלא שרי החוץ הם שאמונים על כך. בסופו של דבר, שר החוץ גבי אשכנזי חתם על ייפוי הכוח שיאפשר לראש הממשלה להתנהל בטקס.

 

 

גבי אשכנזי גבי אשכנזי צילום: איי אף פי

 

לאחר היוודע הדבר, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פנה בבהילות לשר אשכנזי וביקש ממנו להעניק את ייפוי הכוח הדרוש. אשכנזי בדק את הנושא עם היועמ"ש של משרד החוץ שנמצא בוושינגטון, טל בקר, וחתם על הדרוש - לא לפני שווידא כי ההסכם ייכנס לתוקף רק לאחר אישור הממשלה.

 

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, התראיין מוקדם יותר לאולפן ynet, ונשאל מדוע הוא ושר החוץ נשארו בארץ - ולא נסעו לחגיגות בארצות הברית. "אני כאן כי רה"מ בחר לנסוע לוושינגטון ולחתום בעצמו על ההסכם הזה", אמר רה"מ החליפי - שמכהן כרה"מ בפועל בזמן שהותו של נתניהו בבית הלבן.

 

"הוא לא הציע לי, ואני לא שש לנסוע ולהיות סטטיסט שמוחא כפיים בטקס", הוסיף גנץ, "אני מכבד את ההסכם הזה, שמח שהוא נסע, שהוא יחתום, ואני כאן לטפל באתגרי הביטחון ובכל תהליכי הכניסה לסגר. אני כאן בשביל להמשיך לדאוג לאזרחי ישראל, אם אמחא כפיים מקרוב או מרחוק - זה פחות חשוב".
x