$
בארץ

התירוץ: קורונה. התוצאה: אמיר חייק מכהן כנשיא התאחדות המלונות כבר חצי שנה ללא בחירות

ההתאחדות הודיעה שהבחירות למחליפו של הנשיא חייק יידחו ממרץ השנה למאי 2021 בשל הקורונה. ההתאחדות: "פועלים אך ורק על פי התקנון"

תומר הדר 07:4811.08.20

התאחדות המלונות שלחה לפני כחודש הודעה לחברי פורום המלונות העצמאיים והרשתות הקטנות בה, לפיה הבחירות לנשיאות ההתאחדות שהיו אמורות להתקיים במרץ השנה יידחו למאי 2021.

 

 

הנשיא הנוכחי של ההתאחדות הוא אמיר חייק, שכיהן בעבר כמנכ"ל משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה וגם כמנכ"ל התאחדות התעשיינים. גורמים בתחום אמרו כי הבחירות לנשיאות ההתאחדות נדחו בגלל משבר הקורונה.

 

אמיר חייק נשיא התאחדות המלונות בישראל אמיר חייק נשיא התאחדות המלונות בישראל צילום: יקיר פולק

 

הבחירות לנשיאות התאחדות המלונות מתקיימות מדי שלוש שנים. כלומר מכיוון שחייק נבחר לתפקיד במרץ 2017, הבחירות לקביעת מחליפו בתפקיד היו אמורות להתקיים במרץ השנה, אך כאמור הן נדחו.

 

פעילותה של התאחדות המלונות מעוגנת בתקנון שלפיו הוועידה הארצית של המלונאים מתכנסת מדי שלוש שנים ובוחרת את נשיא התאחדות, את ממלא מקומו ובעלי תפקידים נוספים בהתאחדות. הוועידה הזו היתה אמורה להתכנס במרץ, דבר שלא קרה.

 

לדברי נאור חן, יושב ראש הוועדה הארגונית של התאחדות המלונות, "יש תקנון להתאחדות שקובע מדי שלוש שנים את כינוס הוועידה של התאחדות המלונות שבה מתקיימות גם הבחירות לנשיאות. הדבר לא התאפשר הפעם בגלל הקורונה. ולכן הוועדה יצרה קשר עם יועצינו המשפטיים שקבעו כי הבחירות בהתאחדות המלונות יכולות להתבצע עד תום השנה הקלנדרית הנוכחית. הבחירות יתקיימו השנה, עם ועידה וגם ללא ועידה. בתחילת ספטמבר יוחלט בנושא סופית".

 

מהתאחדות המלונות נמסר: "על פי תקנון ההתאחדות, קיום בחירות וקביעת המועד שלהן אינם נתונים בידיו של נשיא ההתאחדות, אלא בידי הוועדה הארגונית. בישיבתה האחרונה קבעה הוועדה כי בתחילת חודש ספטמבר ייקבע תאריך לבחירות שיתקיימו עוד השנה. התאחדות המלונות פעלה ופועלת אך ורק על פי התקנון".

x