שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מחר: עיצומים בתחבורה הציבורית של סופרבוס

העובדים טוענים שהם סופגים קנסות מצד החברה על סירובם לקבל תשלום מזומן מהנוסעים. "במצב הנוכחי, החזרת התשלום הידני משמעה שנהג ניצב במרחק של 20 ס"מ מאדם המצוי בקבוצת סיכון", הם טוענים

ליאור גוטמן 16:5126.07.20
ועד העובדים בחברת התחבורה הציבורית "סופרבוס", שמאוגד בכוח לעובדים, הודיע שישבית מחר (ב') את כל קווי האוטובוסים של החברה בין השעות 8:00-10:00. בין הערים בהם לא ינתנו שירותי אוטובוסים ניתן למנות את עפולה, בית שמש, טבריה ויקנעם.

 

הסיבה לעיצומים היא טענת העובדים שהם סופגים קנסות מצד החברה על נהגים המסרבים לקבל תשלום מזומן (ידני) מהנוסעים במקום שימוש ברב קו. התשלום במזומן מותר לאזרחים וותיקים ולמלווים שלהם.

 

חברת האוטובוס סופרבוס חברת האוטובוס סופרבוס צילום: גלעד קוולרציק

 

בחברה טוענים שציבור הנהגים שלהם נזנח בעמדת הנהג והפך להיות שקוף למשרד התחבורה. "בימי הקורונה מבטיחים לנו מחיצות ואז מבשרים שייקח שנה להשלים את המהלך. אנחנו מברכים על הדאגה לנוסעים הוותיקים היקרים ללבנו, אבל במצב הנוכחי, החזרת התשלום הידני משמעה שנהג ניצב במרחק של 20 ס"מ מאדם המצוי בקבוצת סיכון. ראוי לדאוג לאוכלוסיה המבוגרת והדרך לעשות זאת היא באמצעות תחבורה ציבורית בחינם לאזרחים וותיקים בימי הקורונה. זה מגיע להם בזכות. לא ייתכן כי בינתיים יאלצו נהגים לבחור בין סיכון חיים לקנס כספי, ואנו דורשים את ביטול הקנסות לאלתר", אומרים בוועד העובדים.

 

רשימת הערים בהם ירשמו מחר עיצומים: עפולה, בית שמש, טבריה, בית שאן, יקנעם, נצרת, ישובי עמק יזרעאל, מגדל העמק, קרית טבעון, דלית אל כרמל, וכן קווים בינעירוניים לתל אביב, ירושלים חיפה וצפת.

 

מחברת סופרבוס נמסר בתגובה: "הנהלת החברה מצרה שארגון העובדים בוחר לפגוע בציבור הלקוחות. מדובר בנוסעים שזהו האמצעי היחידי עבורם להתנייד למקום העבודה או לבתי הספר. ההוראה לאפשר גביית מזומן מאזרחים ותיקים ניתנה על ידי משרד התחבורה ולא ייתכן כי ארגון העובדים יקח את החוק לידיו".

 

x