$
משפט

פרסום ראשון

הסדר טיעון בפרשת דניה סיבוס: חודשיים עבודות שירות למנכ"ל רונן גינזבורג

חברת התשתיות תשלם קנס של מיליון שקל. במסגרת כתב האישום נטען שגינזבורג ודניה סיבוס פעלו לתאם מכרז תשתיות ביישוב שוהם. גינזבורג הודה במסגרת ההסדר בעבירה של אחריות נושא משרה לפי חוק התחרות - עבירה פחותה מזאת שהואשם בה בתחילה

תומר גנון 16:5309.07.20

מנכ"ל דניה סיבוס, רונן גינזבורג, ירצה חודשיים עבודות שירות וישלם קנס של 100 אלף שקל, לאחר שהורשע היום (ה') במסגרת הסדר טיעון בעבירה של אחריות נושא משרה לפי חוק התחרות. במסגרת ההסדר צפויה לשלם דניה סיבוס קנס של מיליון שקל, לאחר שהודתה בעריכת הסדר כובל בקשר למכרז תשתיות ביישוב שוהם.

 

 

 

כתב האישום נגד גיזנבורג ודניה סיבוס הוגש באוגוסט 2019 במסגרת פרשה השוחד, המרמה והעבירות על חוק התחרות של בעל השליטה בחברת אברו הבורסאית, הקבלן גבי מגנזי.

 

 

המנכ"ל גינזבורג המנכ"ל גינזבורג

 

 

על פי הראיות בחקירה, שנחשפו לראשונה ב"כלכליסט", גינזבורג ומגנזי פעלו לתאם מכרז תשתיות בהיקף של כ-50 מיליון שקל בשוהם.

 

גינזבורג ודניה סיבוס הואשמו בעבירות של צד להסדר כובל וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. כאמור, במסגרת ההסדר הופחתו האישומים. משפטו של מגנזי עדיין נמשך.

 

את המדינה ייצגו עוה"ד אייל פרזון ועדי גנוט מרשות התחרות, ועוה"ד אורי פרייסמן ולנא עואדיה מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה).

 

מדניה סיבוס נמסר בנוגע להסדר הטיעון כי "החברה העדיפה לשים מאחוריה אירוע נקודתי של היעדר פיקוח נאות שהתרחש לפני כ-9 שנים. לקחיו של אירוע זה נלמדו והוטמעו היטב וכן הודקו אמצעי הבקרה, הפיקוח והאכיפה. הסדר הטיעון מאפשר לדניה המשך פעילות מלאה מול גופים פרטיים וציבוריים כאחד. דניה סיבוס ממשיכה לצעוד קדימה בראש מורם בהובלתו של המנכ"ל גינזבורג, ולהוביל את ענף הבנייה בישראל במקצועיות ובאמינות המאפיינים אותה במשך עשרות שנות פעילותה".

 

מטעם סנגורו של גינזנבורג, עו"ד איתן מעוז, טרם נמסרה תגובה. 

 

צרות נוספות לגינזבורג 

 

גינזבורג ודניה סיבוס, נציין, זומנו בחודש ינואר לשימוע לפני כתב אישום בפרשת ח"כ דוד ביטן. ביטן, כך לפי כתב החשדות, לקח מהחברה שוחד בסך 513 אלף שקל בתמורה לסיוע בשני פרויקטים שלה.

 

על פי כתב החשדות, במהלך פגישה שנערכה בשנת 2013, ביקש גינזבורג מביטן, שכיהן אז כסגן ראש עיריית ראשון לציון, לסייע לחברת הבת נתיבי היובל לקדם את אישורה המהיר של תוכנית להקמת תחנת דלק בכביש 431 ולהפחתת גובה היטל ההשבחה בגין אישור התוכנית. בנוסף טוענת הפרקליטות כי ביטן סייע לדניה סיבוס, לבקשת גינזבורג, מול משרד התחבורה בנוגע להקמת מקטע מכביש 38.

 

פרט לכך, לפני ארבעה חודשים הודיעה הפרקליטות לגינזבורג, לדניה סיבוס עצמה ולחשודים נוספים כי נשקלת העמדתם לדין בכפוף לשימוע בחשד לגרימת מותם ברשלנות של 6 עובדים באתר ברמת החייל ב-2016, בו קרס קניון שהקימו. אישום נוסף בו נשקלת העמדתם לדין הוא גרימת חבלה ברשלנות ל-23 עובדים.

 

 

x