$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: מחשב ה-ARM הראשון של אפל יהיה מקבוק פרו 13 אינץ' שיושק בסוף 2020

החברה צפויה להציג את המעבר שלה למחשבים מבוססי מעבדי ARM בכנס ה-WWDC שייערך הערב אך על פי הערכות לא תציג שם עדיין את המחשבים

רפאל קאהאן 17:3622.06.20
אפל צפויה להציג את המעבר שלה למחשבים מבוססי מעבדי ARM בכנס ה-WWDC שייערך הערב (ב') בשעה 20:00,  ויסוקר בלייב בכלכליסט, אך על פי הערכות היא לא תציג שם עדיין את המחשבים שייהנו מהם. עם זאת האנליסט, מומחה אפל, מינג-צ'י קו כן יודע להעריך שהמחשב הראשון שיזכה למעבד כזה יהיה מקבוק פרו בעל מסך 13 אינץ' שיושק ככל הנראה בסוף השנה או תחילת השנה הבאה. הערכתו של קו מצטרפת לדיווח מוקדם יותר של סוכנות בלומברג שבו נמסר על כוונת אפל לחשוף את מעבדי ה-ARM בכנס.  

 

בדו''ח המחקר שלו, קו מעריך שאפל תציג את המחשב האחרון שיהיה מבוסס מעבד אינטל ברבעון הבא של השנה. לדבריו מדובר באיימק שולחני בעל עיצוב חדש עם מסך בעל שוליים דקיקים בגודל 24 אינץ'. גרסת ה-ARM של האיימק תוצג כבר ברבעון הראשון של 2021, אך לא ברור אם אפל תמכור את שתי הגרסאות במקביל או תוציא לגמלאות את גרסת האינטל ברגע שהאיימק החדש יגיע לחנויות.

 

מה תציג החברה הערב? לקראת כנס המפתחים WWDC2020 מה תציג החברה הערב? לקראת כנס המפתחים WWDC2020 מקור: Apple inc

 

עוד מעריך קו שמחשב המקבוק הדקיק יעבור שינוי עיצובי ויחזור לחנויות עם מעבד ARM באמצע השנה הבאה. בסך הכל המעבר של אפל למעבדי ARM תיקח כשנה עד שנה וחצי. מעבדי ARM צפויים להציע שיפור של כ-50% עד 100% בביצועים לעומת מעבדי אינטל הנוכחיים. עם זאת לא בטוח מה אפל תבחר לעשות בהם. היא עשויה להשתמש בעוצמה הזו כדי לשפר את חיי הסוללה של המחשבים במקום להאיץ את מהירות העבודה שלהם למשל.

 

המעבר של אפל לפלטפורמת העיבוד החדשה עשויה לגרום לאינטל צרות מרובות שהיא לא צריכה בימים אלה. על פי דיווח של IDC, מכירות המחשבים התרסקו במהלך חודשי החורף בחסות משבר הקורונה. צרכנים נמנעו מלהשקיע בחומרה חדשה בגלל אי הוודאות הכלכלית וכך גם ארגונים ועסקים שנאלצו לצמצם את ההוצאות בגלל הסגר שחיסל לא מעט מהפעילות העסקית בעולם. בנובמבר כבר נצפתה ירידה של כ-7% במשלוחי המחשבים, כאשר המספרים צנחו ל-9% בפברואר ול-12.4% במאי-יוני הנוכחיים.  
אפל מקבוק פרו אפל מקבוק פרו צילום: מסך אתר אפל

 

מנגד, גם מיקרוסופט הציגה פלטפורמת ווינדוס שתומכת ב-ARM עוד בשנה שעברה וכבר כיום ניתן לרכוש מחשבי ווינדוס עם המעבדים האלה. עם זאת כנראה שהמעבר של אפל יאיץ את האימוץ של המעבדים החדשים גם על ידי יצרני ה-PC שעד כה לא יצאו מגדרם כדי להפיץ את הבשורה. אינטל תאלץ להיאבק כדי לשמור על מעמדה בעולם מעבדי המחשבים וכלל לא בטוח שהיא תצא מהמהפכה הזו ללא פגע. מה שבטוח, הכניסה של שחקן שלישי לעולם המעבדים כנראה יביא להוזלה משמעותית של המחשבים ואף עיצובים חדשים שכנראה ישלבו את עולמות המובייל וה-PC, שעד כה עדיין התנהלו במקביל אך ללא השפעה הדדית מהותית אחד על השני.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x