$
בארץ

כך התכווץ הקנס של המשרד להגנת הסביבה על עשות אשקלון

ב-2017 פלט המפעל, שהיה אז בבעלות תעש והיום שייך לאלביט, חומרים מסוכנים לאוויר. המשרד איים בהטלת קנס בסך חצי מיליון שקל, אך הסתפק בכמחצית, לאחר שמאז לא נרשמו אירועים דומים

אודי עציון 17:2501.06.20

חודשיים אחרי שעשות אשקלון דיווחה לבורסה שנקנסה בידי המשרד להגנת הסביבה ב-270 אלף שקל, הודיע היום (ב') המשרד כי החברה שילמה את הקנס.

 

 

מפעל עשות אשקלון, שבבעלות אלביט, מייצר רכיבי מתכות לתעשיות ביטחוניות ואזרחיות. הקנס הוטל בשל אירוע מ-2017, כאשר המפעל היה שייך עדיין לתעש, שנרכשה בידי אלביט. הסיבה לקנס היא פליטת חומר מסוכן לאוויר, באופן המהווה הפרה של תנאים בהיתר הרעלים שהוצא למפעל מכוח חוק החומרים המסוכנים.

 

מה דעתך על מניית עשות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

החריגות נתגלו בדיגומים תקופתיים בארובות המפעל שנדגמו באמצעות מעבדה חיצונית. בעקבות תוצאות הדיגומים החליט סמנכ"ל בכיר לפיקוח ואכיפה במשרד להגנת הסביבה, יצחק בן-דוד, על פי המלצת מנהל מחוז דרום של המשרד, ברוך ובר, על הטלת הקנס.

 

טנק מרכבה סימן 4. מפעל עשות מייצר חלק מחלקיו טנק מרכבה סימן 4. מפעל עשות מייצר חלק מחלקיו צילום: אפי שריר

 

 

סכום הקנס המקורי היה 449 אלף שקל, אך מכיוון שהחברה לא ביצעה הפרות מסוג זה בחמש השנים האחרונות וכן נקטה בפעולות למניעת הישנות ההפרה, הסכום הופחת לפי תקנות ההפחתה.

 

השרה להגנת הסביבה, ח"כ גילה גמליאל: "המשרד להגנת הסביבה ימשיך בפעילות האכיפה הנחושה - גם מול מפעלים ביטחוניים - וישתמש בכל הכלים העומדים לרשותו כדי לשמור על בריאות הציבור ועל הסביבה ולמנוע מפגעים".

 

מעשות אשקלון נמסר: "עם זיהוי התקלה לפני כשלוש שנים, החברה נקטה בפעולות הדרושות בכדי למנוע את הישנותה. יודגש כי החברה מקפידה על סטנדרטים גבוהים בתחום איכות הסביבה ומשקיעה בכך משאבים רבים".

x