$
בארץ

מנכ"לים של משרדי ממשלה: לאפשר המשך עבודה מהבית

ארבעה מנכ"לי משרדי ממשלה פנו בסוף השבוע האחרון לנציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ ולממונה על השכר במשרד האוצר קובי בר נתן וביקשו אישור למודל עבודה חדש מהבית. השניים מתבקשים לאפשר גמישות ניהולית גם בימים רגילים, לאחר שיסתיים משבר הקורונה - כזו שלא תחייב את עובדי הממשלה להגיע פיזית למשרדים ולהחתים שעון כהוכחה לשעות העבודה שבוצעו בפועל

ליאור גוטמן 08:1227.04.20

ארבעה מנכ"לי משרדי ממשלה פנו בסוף השבוע האחרון לנציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ וביקשו שיאשר מודל עבודה חדש מהבית.

 

 

 

הפנייה שהגיעה לידי "כלכליסט" נשלחה גם לממונה על השכר במשרד האוצר קובי בר נתן. השניים מתבקשים לאפשר גמישות ניהולית גם בימים רגילים, לאחר שיסתיים משבר הקורונה - כזו שלא תחייב את עובדי הממשלה להגיע פיזית למשרדים ולהחתים שעון כהוכחה לשעות העבודה שבוצעו בפועל.

קרן טרנר אייל מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר אייל מנכ"לית משרד התחבורה

 

על המכתב חתומים מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה גיא סמט ומנכ"ל משרד האנרגיה אודי אדירי. הארבעה מציינים בפנייה כי על פי הניסיון שנצבר בחודש האחרון, העבודה מהבית לא פגעה בעבודה מבחינת התפוקה או האיכות. הם מציינים גם תועלות נוספות כמו הפחתה בזיהום האוויר, בגודש בדרכים ובתאונות דרכים וכן חיסכון באנרגיה. אשר להמשך שגרת הקורונה, הארבעה קוראים לנציבות "לאפשר עבודה מהבית בצורה נרחבת ולסמוך על המנהלים בשירות הציבורי, שימנעו ניצול לרעה של תקנות החירום, תוך שמירה על בריאות העובדים".

 

מנציבות שירות המדינה מסרו בתגובה: "נושא הגמישות התעסוקתית כגון עבודה מהבית נמצא על שולחננו עוד לפני משבר הקורונה, ואנו מנסים כל העת לקדמו ומקווים שנוכל להמשיך בכך בתום המשבר הנוכחי. אשר למשבר הקורונה ולפניית המנכ"לים, הממשלה אכן קיבלה המלצתנו והסירה ההגבלה על עבודת עובדי המדינה מהבית בתקופת המשבר הנוכחית".

 

x