$
בארץ

דיווח שוטף

הממשלה תדון בעוד הקלות: "אנשים מסתפרים בלי חשבוניות"

מניין חולי הקורונה בישראל עלה ל-14,498; הממשלה אישרה את ההגבלות ביום הזיכרון, וקיום מופעי זיקוקים ביום העצמאות; שירות התעסוקה: יותר מ-3,000 איש שיצאו לחל"ת חזרו לעבודה; תבוטל ההגבלה לחמישה לקוחות עבור מייצג בקרן ההלוואות; ארכה נוספת לעסקים המדווחים למע"מ; משנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' גרוטו: "גל הקורונה לא הסתיים, הוא פשוט על אש קטנה"

כלכליסט ו-ynet 23:3122.04.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

דיווח שוטף על משבר הקורונה בארץ

 

גרף נדבקים: 

 

 

שינוי יומי במספר החולים הפעילים: 

 

 

גרף מתים:  

 

 

מתים לפי התפלגות מגדרית: 

 

 

23:30 - הממשלה תדון בעוד הקלות: "אנשים מסתפרים בלי חשבוניות"

 

בעקבות ישיבת הממשלה הסוערת היום (רביעי) שבמהלכה זעמו השרים על מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ודרשו לאפשר פתיחה של ענפים נוספים במשק, צפויה להתקיים מחר ישיבה נוספת, שבה ידון ראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשות השרים לאפשר את פתיחתן של מספרות, מכוני יופי, חנויות להלבשה והנעלה, אולמות למכירת מכוניות וחנויות להמרת כספים (צ'יינג').

 

עם זאת, בכיר במערכת הבריאות אמר ל-ynet כי הוא מוטרד מהקו ההולך ומחריף של שרי הממשלה לכיוון פתיחת המשק במהירות: "אנחנו לא מצליחים לייצר קו מספיק ברור שיבדיל עבור הציבור בין הדברים שמסכנים אותו ואחד את השני לבין השאר".

 

21:14 - מניין חולי הקורונה בישראל עלה ל-14,498

 

189 בני אדם נפטרו עד כה מקורונה בישראל. כך עדכן הערב (יום ד') משרד הבריאות. 14,489 חולים אובחנו עד כה בישראל. לפי הנתונים, היום אובחנו 556 חולי קורונה חדשים, לעומת קצת יותר מ-200 בימים האחרונים. מדובר ככל הנראה בתיקון נתונים של משרד הבריאות ולא בעלייה חדה במספר החולים החדשים.

 

הבשורות הטובות, כך מסתמן, הן שיש יותר מחלימים מחולים חדשים. מספר המחלימים היום הגיע ל-708, המספר הגבוה ביותר מאז הגיעה הקורונה לארץ. בסך הכול יש ירידה במספר החולים בפועל - והערב מגיע המספר ל-9,094. מדובר בירידה הדרגתית ומתונה בימים האחרונים במספר החולים בפועל.

 

 

20:00 - אחרי הביקורת: תבוטל ההגבלה לחמישה לקוחות עבור מייצג בקרן ההלוואות

 

אחרי שנמתחה ביקורת חריפה מכיוונים רבים על כך שאגף החשב הכללי באוצר מגביל את המייצגים להגיש עד 5 בקשות עבור לקוחות שונים להלוואות בקרן לעסקים קטנים בערבות המדינה, הודיעו בחשב הכללי ללשכת רואי החשבון כי ההגבלה תבוטל. במשרד האוצר השיבו לשאלת "כלכליסט" בנושא ההגבלה כי "בדרך זו, ימנעו טעויות שעשויות לעכב את הטיפול בבקשת ההלוואה, ואת המענה שהבנקים נדרשים לספק", הסבר מעורר שאלות אור כך שדווקא ההגבלה מונעת מעסקים להעזר במייצגים הקבועים שלהם במידה ויש להם יותר מחמישה לקוחות.

 

נשיאת לשכת רואי חשבון, רו"ח איריס שטרק הודיעה על כך היום לחברי לשכת רואי חשבון. לדבריה מיום שני הבא ניתן יהיה להגיש בקשות ללא המגבלה של מספר הבקשות, שיכולים להגיש רואי החשבון המייצגים.

 

19:00 - הממשלה אישרה קיום מופעי זיקוקים ביום העצמאות

 

הממשלה אישרה בתום דיון טלפוני את הסיכום שגיבש השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, עם המשטרה והשלטון המקומי לאפשר את מופעי הזיקוקים בערב יום העצמאות. על פי הסיכום, מפגני זיקוקים יתקיימו השנה במספר מוקדים בכל רשות מקומית,באופן שיאפשר למספר רב ככל הניתן של תושבים לצפות בהם מבלי להפר את הוראות משרד הבריאות ומבלי לצאת מטווח של מאה מטרים.

  

זיקוקים זיקוקים צילום: אלכס קולומויסקי

 

19:00 - ארכה נוספת לעסקים המדווחים למע"מ

 

מנהל רשות המסים ערן יעקב החליט על מתן ארכה נוספת לעסקים המדווחים למע"מ בדיווח דו חודשי וקבע כי הדיווח והתשלום עבור החודשים ינואר פברואר 2020 ידחה פעם נוספת עד לתאריך ה - 18 במאי 2020.

 

ההחלטה על הדחיה הנוספת התקבלה במטרה להקל על המגזר העסקי בדגש על עסקים קטנים בהתמודדות עם הקשיים התזרימיים וההשלכות הכלכליות של ההגבלות שהוטלו על המשק כחלק מההתמודדות עם נגיף הקורונה.

 

לדברי רו"ח איריס שטרק, נשיאת לשכת רואי חשבון "הדחייה ל 18.5 של המע"מ לעסקים, המדווחים על בסיס דו חודשי היא צעד ראשון וחשוב, והגיע הזמן שייעשה, בהמשך למאבק שאנו מובילים. אולם, אנו לא מסתפקים בדחייה חלקית ודורשים דחייה של חודש גם לעסקים המדווחים על בסיס חודשי וכן בתשלומי מס הכנסה, ונמשיך לפעול בכל הערוצים הן מול ועדות הכנסת וחבריה ש 41 חברי כנסת התגייסו היום לתמוך בדחייה של תשלומי מרץ והן בעתירה שהגשנו בבג"צ לדחייה בחודש של תשלומי מע"מ ומס הכנסה עבור חודש מרץ".

 

18:55 - 41 ח"כים לבאב"ד: לדחות את תשלומי מס הכנסה ומע"מ של חודש מרץ

 

41 חברי כנסת חתמו על מכתב שיזמה לשכת רואי החשבון בו הם מבקשים ממנכ״ל משרד האוצר, לדחות את תשלומי מס הכנסה (ניכויים) ומע״מ של חודש מרץ הדרושים להיות משולמים עד 23 באפריל ו-27 באפריל בהתאמה, למרות התנגדות רשות המסים.

 

ביום ראשון האחרון הוגשה עתירה לבג"ץ נגד משרד האוצר ורשות המיסים על ידי לשכת רואי החשבון, באמצעות עו״ד אייל נייגר עם טיעונים כבדי משקל לגבי הצורך בדחייה של חודש בלבד לתשלומים עבור חודש מרץ.

 

רו״ח איריס שטרק, נשיאת לשכת רואי חשבון, מסרה בתגובה: "צר לי שבאוצר לא קשובים לעסקים ולצעד פשוט שיקל משמעותית. לא מדובר בהוצאה תקציבית אלא בהקלה נקודתית. מדובר במשבר מהגדולים שידענו, לא יעלה על הדעת שלא תבוצע דחיה של התשלומים לפחות בחודש ימים, בזמן שעסקים שטרם ״פגשו״ את כספי הסיוע, נמצאים בקשיי תזרים ובפירוש אין לעסקים מהיכן לשלם."

 

 

18:00 - שירות התעסוקה: 3,131 מבין היוצאים לחל"ת שבו עד כה לעבודה

 

ביממה האחרונה נרשמו עוד נרשמו 10,873 דורשי עבודה חדשים. 3,131 מבין אלה שנרשמו כדורשי עבודה הנמצאים בחל"ת, דיווחו מתחילת השבוע לאתר שירות התעסוקה כי חזרו לעבוד.

 

 

16:20 - עיריית ת"א לשוכרים בנמל: "נקפיא תשלום מאי"

 

חברת אתרים שבבעלותה נמל ת"א, עדכנה את השוכרים כי היא תקפיא את תשלום דמי השימוש עבור חודש מאי בהמשך לדחיית התשלום על חודש אפריל עליו עדכנה באמצע מרץ ביחס לשוכרים שעל פי הנחיות משרד הבריאות לא יכולים להפעיל את העסק שלהם. אלא שבחברת אתרים מבהירים כי "עם החזרה ההדרגתית לפעילות של העסקים תודיע אתרים בהמשך כיצד יגבו דמי השימוש מהשוכרים עד לחזרה מלאה לשגרה".  (רחלי בינדמן)

 

15:05 - הממשלה אישרה את מגבלות התנועה ביום הזיכרון, יום העצמאות והרמדאן

 

הממשלה אישרה בישיבה טלפונית את מגבלות התנועה ביום הזיכרון, יום העצמאות והרמדאן. במסגרת ההגבלות תיאסר כניסה לבתי עלמין מערב יום הזיכרון לחללי צה"ל, וסגר יוטל על היישובים במהלך יום העצמאות.

(איתמר אייכנר, ynet)

 

13:20 - גרוטו: "כנראה שגל הקורונה הנוכחי מיצה את עצמו"

 

 המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, התייחס היום (ד') באולפן ynet לירידה הכללית במספר חולי הקורונה בפועל, למרות שהיום נרשמה עלייה יומית, ואמר כי "הגל הנוכחי כנראה די מיצה את עצמו".

 

עם זאת הדגיש: "לא סיימנו את הגל הזה, הוא עדיין איתנו פשוט הוא על אש קטנה וצריך לזכור שיש בהחלט מוקד של התפרצות. אם יש לנו 200 חולים ביום זה יותר ממה שהיה בתחילת האירוע וזה יכול להיות פוטנציאל בערה גדול מאוד. הרבה יותר מסובך להכיל את זה ממה שהיה בהתחלה, אז הגיעו בעיקר אנשים מחו"ל והיה אפשר לשים אותם בבידוד".

 

גרוטו גם התייחס לנתונים שפרסם כאמור משרד הבריאות הבוקר, על עלייה יומית חדה במספר הנדבקים. "לא נכון להסתכל על זה ברמה של יום אחד, אבל אנחנו כן רואים החל מאתמול מגמה של עלייה אז אנחנו קצת מוטרדים. אנו מפתחים כלים כדי לראות ולהעריך איזה מספר חולים חדשים אנחנו מוכנים לקבל, כדי שנוכל להגיד שאפשר להתקדם או ללכת אחורה".

 

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות התייחס ליום הזיכרון וליום העצמאות שיחולו בשבוע הבא, ואמר כי לא יהיה עוצר ואנשים יוכלו לצאת מהבית, אבל לא לעבור בין ערים. "אי אפשר יהיה לעשות חגיגות או אירועים רבי משתתפים". על חודש הרמאדן, שמתחיל השבוע אמר: "נעסוק בעיקר באכיפה, בסגירת חנויות בשעות הערב שהן השעות העיקריות שעלולים לצאת מהבית. הכוונה היא שאנשים יתפללו בבתים שלהם ולא במסגדים. אני צופה היענות טובה מאוד של מרבית המגזר הערבי".

 

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות הבהיר כי כל צעד חדש מעבר להקלות שכבר ניתנו, יהיה אחרי יום העצמאות. "כרגע אנחנו רוצים לראות מה האפקט של הצעדים שכבר ננקטו. צריך גם להיערך לזה מבחינת החקיקה ומבחינת דיונים בממשלה, ואנחנו מכירים את הדיונים הארוכים".

(אלכסנדרה לוקש, ynet) 

פרופ' איתמר גרוטו פרופ' איתמר גרוטו צילום: אוראל כהן

 

13:10 - בנט: שוטרים לא ימנעו בכוח מהורים שכולים להיכנס לבתי העלמין ביום הזיכרון

 

שר הביטחון נפתלי בנט אמר כי המשטרה תסגור את צירי הגישה לבתי העלמין הצבאיים ביום הזיכרון, "אבל השוטרים לא ימנעו בכוח מהורים שכולים להיכנס לבתי העלמין. תבוצע 'אכיפה רכה'". בנט הוסיף כי "המשפחות יכולות להגיע בימים שנותרו עד ליום הזיכרון לפקוד את קברי יקיריהן".

(יואב זיתון, ynet)

 

12:00 - גידול משמעותי במספר חולי הקורונה החדשים

 

משרד הבריאות עדכן הבוקר (ד') כי מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל עלה ל-14,326. מדובר בעלייה של 3.19% במספר המאובחנים החדשים ביחס ליממה הקודמת. בימים הקודמים עמד שיעור הנדבקים החדשים על בין 1.65% ל-2.5%.

 

על-פי נתוני משרד הבריאות, 187 בני אדם נפטרו עד היום מהנגיף בישראל. מצבם של 148 מהחולים מוגדר קשה, בעוד 111 מהם מונשמים, בהם ארבעה מונשמים כרוניים. מצבם של עוד 124 בני אדם מוגדר בינוני והיתר קל. מספר המחלימים עלה גם הוא, ועומד על 4,961.

 

ביחס לעדכון שמסר משרד הבריאות אמש, אובחנו עוד 384 חולים חדשים, לצד 454 מחלימים חדשים מהנגיף. מספר חולי הקורונה בפועל בישראל ממשיך בירידה ועומד כעת על 9,178.

 

 

חיטוי במד"א חיטוי במד"א צילום: בלפור ישראל

 

 

היום נרשמים בדיוק שבועיים ימים מאז ליל הסדר. מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, טען בעבר כי למרות ההנחיות הנוקשות והסגר שהוטל, היו משפחות שעשו את ליל הסדר יחד וציין כי בשבועיים שאחרי ציון ליל הסדר תיתכן עלייה במספר הנדבקים החדשים.

 

בדיון שהתקיים בוועדת החוץ והביטחון בכנסת הבוקר בבקשת המשטרה לקבל את נתוני המיקום של חייבי בידוד, אמר בר סימן טוב כי "המידע שלנו מעלה שבערך 15% מהמבודדים מפרים בידוד, וזה מספר לא מבוטל". לדבריו, תיתכן תופעה של הפרת בידוד גם ללא מעקב. "גם להשאיר את הטלפון בבית אפשר", אמר.

 

בר סימן טוב ציין כי "מכיוון שאנחנו לא במדיניות של סגר אלא חזרה לשגרה ועדיין יש הרבה חולים ומבודדים שיכולים להדביק, בדיוק מהסיבה שאנשים מסתובבים יותר בחופשיות, צריך להקפיד שמי שנמצא בבידוד יישאר בבידוד.

 

"אני יודע שהכלי לא מושלם וצריך תיקונים זה ברור לי אבל אנחנו ממש צריכים את השימוש בכלי הזה במקביל לפיתוח אמצעים אחרים כמו שאלונים, אפליקציית המגן ובעתיד עוד כלים דיגיטליים יותר וולונטריים. חובת הבידוד היא חובה חוקית וזה נכון לאכוף אותה באמצעים של המשטרה".

 

הוא התייחס גם למספר הבדיקות שעורך משרד הבריאות בימים אלה. "אנחנו מבצעים 12 אלף בדיקות ביום, ונעלה. אין עדיין בדיקות סרולוגיות שעברו אישור, ולמרות זאת רכשנו 2.4 מיליון בדיקות מחברת אבוט ומחברה איטלקית, שיגיעו במאי לארץ. אין תשובה מוכחת מה נותנות הבדיקות. הן עולות על נוגדנים מהיום ה-14 ואילך ומזהות את האנשים שכבר חלו".

 

 

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב

 

בהמשך היום צפויה הממשלה להצביע על הטלת סגר שבמסגרתו ניתן יהיה להצטייד בתרופות ובמוצרים חיוניים בתחומי היישוב ועל איסור הגעת משפחות לחלקות הצבאיות ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה והטרור. גם במהלך יום הזיכרון תיאסר תנועה מחוץ לערים, למעט למקום העבודה ולקניות מותרות לפי צווי משרד הבריאות.

 

על-פי התקנות המסתמנות, עד יום שני בשעה 16:00 ניתן יהיה להגיע לבתי העלמין הצבאיים ולאתרי ההנצחה. מיום שלישי בשעה 17:00 ועד יום רביעי בשעה 20:00 תיאסר היציאה מתחומי היישובים ותופסק פעילות התחבורה הציבורית.

 

ההחלטה באה בעקבות דיון שקיים ראש הממשלה בנימין נתניהו אתמול עם שרים בממשלה, מנכ"ל משרד הבריאות ועם נציגי המשטרה ומשרד הביטחון. "לאחר שנשמעה המלצת נציגי ארגוני ההנצחה, בדיון הוחלט, בכפוף לאישור הממשלה, כי השנה לנוכח סכנת ההדבקה, לא תתאפשר ביום הזיכרון הגעה לבתי העלמין ולאתרי ההנצחה. המשטרה תסגור את צירי הגישה אליהם", נמסר מלשכת נתניהו.

 

הבוקר נמסר מבית החולים סורוקה בבאר שבע כי בת 95 שסבלה ממחלות רקע רבות נפטרה אמש מהנגיף. במקביל, מבית החולים מעייני הישועה בבני ברק נמסר כי במהלך הלילה נפטר מקורונה בן 79 שסבל ממחלות רקע.

 

נתון השיא במספר החולים בפועל היה ביום רביעי שעבר בשעות הערב, אז היו בישראל 12,501 נדבקים, 130 נפטרים ו-2,563 מחלימים. אתמול הודיע משרד הבריאות כי שלשום התקיימו 12,281 בדיקות קורונה - מספר שיא מאז תחילת ההתפרצות בישראל. ביום ראשון התקיימו 9,419 בדיקות וביום שבת ניטלו 10,012 בדיקות.

(אדיר ינקו, ירון דרוקמן ונינה פוקס, ynet)

 

11:00 - מטען ענק של ציוד התגוננות מקורונה נחת הבוקר בנתב"ג

 

כמיליון כפפות סטריליות, 5.6 מיליון מסיכות כירורגיות, כחצי מיליון מסיכות N95 ו-700 זוגות ערדליים, הובאו הבוקר לארץ בטיסה של חברת קאל תעופה. חלק גדול מהציוד מיועד להתמגנות הצוותים הרפואיים בבתי החולים. המטען הובא לבקשת הממונה על השינוע הבינלאומי במשרד הבטחון.

 

10:21 - עובדי אל על לנתניהו: "מנע פיטורים בחברה"

 

נציגות עובדי אלעל פנתה ישירות לראש הממשלה בבקשה לעזרה ולהתערבותו לביטול דרישת האוצר לפטר אלפי עובדים כתנאי לקבלת סיוע. יו"ר הנציגות שרון בן יצחק מציין במכתב כי ערב הבחירות נתניהו שוחח עמו והבטיח לו כי לא יתן לאל על ליפול. לדבריו, במקום לפטר אלפי עובדים שמחציתם משתכרים שכר מינימום, יש לבצע קיצוץ משמעותי אצל בעלי השכר הגבוה ולשמור על העובדים החלשים. "מרבית הממשלות ברחבי העולם מסייעות לחברות התעופה במתן מענקים כספיים, ואף מתנות את מתן המענקים הללו בשמירה על מקומות העבודה של עובדיהן, ואילו בארץ, למרות שהמדינה מחזיקה מנית זהב בחברה, משרד האוצר דן אך ורק באפשרות ליתן לחברת אל על סיוע כספי בדמות מלווה, שתמורתו נדרשת התייעלות מאסיבית חסרת היגיון", כתב.

(נווית זומר) 

 

09:30 - מכוני הרישוי חזרו לפעול

 

רוב מכוני הרישוי בישראל, פרט למכון אחד בטייבה ומכון הרישוי מ.א עטרות בירושלים, חזרו לפעילות - כך מודיע איגוד מכוני הרישוי. רק לאחרונה הודיע משרד התחבורה כי במקרה בו בעל מכונית מבצע מבחן רישוי לרכב ונכשל, ולאחר מכן מגלה כי המכון בו נכשל נסגר בגלל הקורונה - יוכל בעל המכונית להשלים את המבחן במכון אחר, אלא אם מדובר באחד משני מכוני הרישוי שעדיין נותרו סגורים. תהליך הרישוי בישראל מורכב משני תשלומי חובה: האחד עבור ביצוע הטסט במכון, והשני עבור תשלום האגרה למדינת ישראל. אתמול (ג') פורסם בכלכליסט כי החודש ייקר משרד התחבורה את עלות האגרה המשלומת למדינת ישראל בסכומים הנעים בין שקלים ספורים במקרה של מכונית עממית וישנה, לעשרות שקלים במקרה של רכב יוקרה.

(תומר הדר)

 

8:47 - הבנקים אישרו הלוואות בסך 2.5  מיליארד שקל בערבות מדינה

 

לאחר שבועיים שבהם ספג ביקורת קשה על היעדר הדיווח וקצב ההתקדמות האיטי של הקרן להלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה, משרד האוצר עדכן הבוקר (ד') כי עד כה נבדקו על ידי הבנקים 8,801 הלוואות, מתוכן אושרו 6,458 הלוואות בהיקף כולל של כ-2.5 מיליארד שקל. גובה הלוואה ממוצעת עומד על 400 אלף שקל. עד כה הגיעו לבנקים 44 אלף פניות בהיקף כולל של מעל 28 מיליארד שקל. כאשר מתוך ההלוואות שנבדקו - נדחו 2,288. (עמרי מילמן)

 

8:20 - היום: הממשלה תאשר הגבלות בימי הזיכרון והעצמאות וחודש הרמדאן

 

הממשלה תקיים ישיבה טלפונית היום בשעה 11:00 לאישור ההגבלות שיחולו ביום הזיכרון, יום העצמאות וחודש הרמדאן. מדיונים שהתקיימו בנושא הוחלט, בכפוף לאישור הממשלה, כי ביום הזיכרון לא תתאפשר הגעה לבתי העלמין ולאתרי ההנצחה, ולא תותר תנועה מחוץ לערים. המשפחות השכולות ייקראו לבקר באופן מצומצם בבתי העלמין בימים שנותרו עד ליום הזיכרון. עוד הוחלט כי ביום העצמאות יוטל סגר כללי, במתכונת דומה לחג הפסח.

(איתמר אייכנר, ynet)  

יום הזיכרון 2019 בבית העלמין בקריית שאול יום הזיכרון 2019 בבית העלמין בקריית שאול צילום: מוטי קמחי

 

אחד מכל מכל ארבעה דורשי דמי אבטלה - נדחה

 

250 אלף מתוך 1.1 מיליון מובטלים שהגישו בקשות לדמי אבטלה נדחו על ידי ביטוח לאומי בשל אי־עמידה בתנאי הסף; מעל ל־100 אלף מתוכם הם מקבלי הבטחת הכנסה; נתוני ביטוח לאומי שהגיעו לידי כלכליסט חושפים את הרוצח השקט של משבר הקורונה: קיצוצי שכר בשיעור ממוצע של 10% במשכורות חודש מרץ; עד כה הוציא ביטוח לאומי 3.6 מיליארד שקל בשל משבר הקורונה. לידיעה המלאה

(שחר אילן ונעמי צורף)

 

שירות התעסוקה שירות התעסוקה צילום: באדיבות שירות התעסוקה

 

נזקי השבתת הלימודים: 370 מיליון שקל ביום

 

ראש תחום מאקרו ופעילות המשק בחטיבת המחקר של בנק ישראל, ד"ר איל ארגוב, מסביר שהחישוב מבוסס על ההנחה שיהיו 408 אלף משקי בית שהפתרון שלהם לסגירת מוסדות החינוך יהיה הישארות של הורה עובד בבית לשמור על הילדים. לידיעה המלאה

(שחר אילן)

 

הממשלה מעכבת כבר שלושה שבועות חוק שיאפשר קצבת קיום למבקשי מקלט

 

משרד הפנים מאשים את משרד רה"מ בעיכוב התקנות שיאפשרו למבקשי המקלט למשוך קצבה מקרנות הפיקדון שלהם. תושבים בדרום ת"א מתריעים שללא טיפול ייווצר באזור משבר הומניטרי. לידיעה המלאה

(עמרי מילמן)

 

x