$
השקעות ומימון

עם חרטות: היזם שמאפשר לבטל את הרכישה – ומעניק החזר מלא

משבר הקורונה מתחיל לתת את אותותיו בתרבות העסקית של עולם הנדל"ן, אף אם כרגע מדובר בטיפה בים. מנכ"ל רמות בעיר, אליאב מימון: "אנשים חוששים כיום להתחייב, וזה מובן; היזמים צריכים להיות גמישים וקשובים יותר"

יונתן סידון 09:0121.04.20

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

בדומה לענפים רבים במשק הישראלי, הריקושטים שמייצר משבר הקורונה ניתזים גם לעברו של שוק הנדל"ן המקומי. אל מול היקפי פעילות דלים, פרויקטים שנדחים לזמן בלתי-ידוע ומחסור בכוח עבודה זמין באתרי הבנייה, נדרשים החברות והיזמים להסתגל במהירות למציאות החדשה. הדברים אמורים הן באופני העבודה בשטח, אבל גם – ולא פחות חשוב – ביחס כלפי הלקוחות ובמידת הנכונות לבוא לקראתם.

 

את אחת הדוגמאות הבולטות לשינוי שהחל להתרקם בענף הבנייה מספקת חברת רמות בעיר, הבונה את פרויקט "רמות השרון" ברמת השרון. בעקבות משבר הקורונה החליטה באחרונה החברה להרים את הכפפה והיא מציעה ללקוחותיה הטבה יוצאת דופן בשוק הנדל"ן התחרותי: אפשרות לביטול החוזה לפרק זמן של חצי שנה ממועד הרכישה, לרבות החזר כספי מלא.

"ענף הנדל"ן עובר שינויים, וכללי המשחק נכון לחודש אפריל שונים במובנים רבים ממה שהכרנו רק לפני כמה שבועות", מסביר מנכ"ל רמות בעיר, אליאב מימון. "בתקופה כזו של חוסר ודאות אנשים חוששים לקבל החלטות ולהתחייב, וזה מובן. מבחינתנו היזמים המשמעות צריכה להיות ברורה: אנחנו צריכים להיות גמישים וקשובים יותר, ולבצע את ההתאמות הדרושות".

 

"הרעיון הוא לייצר ללקוחות שלנו פתרונות ממשיים, ולפזר אצלם את סימני השאלה", מפרט מימון. "היוזמה להעניק אפשרות לביטול הרכישה נולדה לפני כשבועיים, ממש תוך כדי השיחות שניהלנו עם לקוחות ובשל המצוקה שזיהינו אצלם. בעקבות הפידבקים שקיבלנו, גיבשנו מהלך כולל שילווה גם בקמפיין באמצעים דיגיטליים. אנחנו הולכים כאן לקראת הלקוחות באופן חסר תקדים, ונותנים להם אפשרות לקבל את כספם עד השקל האחרון, בלי הסתייגויות ובלי אותיות קטנות. ההטבה הזו מגיעה מתוך אמונה מלאה במוצר שלנו ובעוצמה של הפרויקט".

פרויקט רמות השרון. "ההטבה ללקוחות מגיעה מתוך אמונה מלאה במוצר" פרויקט רמות השרון. "ההטבה ללקוחות מגיעה מתוך אמונה מלאה במוצר" הדמיה: ויו פוינט

 

פרויקט משפחתי

רמות השרון הוא אחד ממיזמי הדגל בחידוש פניה של אחת השכונות הוותיקות ברמת השרון – שכונת מורשה. הודות למיקומה הגאוגרפי בלב אזורי הביקוש ובעקבות הליך הפיתוח המקיף שעברה ועודנה עוברת, השכונה שנחשבה בעבר לאחת "הקשות" בעיר כבר מסומנת כיום כיעד נדל"ני מבוקש ובעל פוטנציאל השבחה אדיר.

 

"מורשה משנה את תדמיתה ואת אופייה", מצהיר מימון. "את בנייני הרכבת הישנים והרעועים מחליפים בהדרגה מבנים חדישים ומודרניים. כבר היום אנחנו רואים אוכלוסייה צעירה וחדשה שמגיעה לשכונה, וזו רק הסנונית הראשונה".

 

במורשה המתחדשת מקימה החברה ארבעה מגדלים וקרוב ל-600 יחידות דיור, הממוקמים סביב פארק בשטח של 10 דונם. רמות השרון תהווה מעין שכונה פרטית בתוך מורשה, כשאת העוגן המרכזי יספק ה- Family Club - מתחם של כ-20 חללי פעילות, שישמש הלב הפועם של השכונה ויציע בין היתר מערך חוגים לכל המשפחה, מתחמי כושר, יוגה ופילאטיס, ג'ימבורי, חדר משחקי שולחן, חדר שיעורי בית וחדר מוזיקה.

 

"הקונספט הזה נולד מתוך חזון המציב את המשפחה והקהילה במרכז", אומר מימון. "מעבר לדירות האיכותיות, היה חשוב לנו לתת דגש גם לסביבה העוטפת אותן. ה- Family Club ייצר הווי של שכונה ויספק שלל פעילויות להורים ולילדים".

 

פרויקט רמות השרון. שכונה פרטית בתוך מורשה

 

דיור גמיש

בניית המגדל הראשון בפרויקט כבר הושלמה, ונותרו בו דירות אחרונות בלבד למכירה. בבניין השני הצפי לסיום העבודות הוא כשנה מהיום, כשבהמשך הדרך תחל בנייתם של שני המגדלים הנוספים בפרויקט.

 

"גמישות היא מוטיב חשוב נוסף שהנחה אותו בהקמת הפרויקט", מרחיב מימון. "קהל היעד שאנו מכוונים אליו מורכב הן ממשפרי דיור – משפחות עם ילדים שזקוקות לדירות גדולות יותר, והן מצמצמי דיור – מה שנקרא EMPTY NEST, משפחות שילדיהן כבר עזבו את הבית וההורים מחפשים לשנות אוווירה ולהתחדש בדירה שמתאימה יותר לזוג".

 

בהתאם לאותה גמישות, מציג הפרויקט תמהיל דירות ומחירים מגוון: דירות 4 חדרים בשטח של 100 מ"ר ובמחיר התחלתי של 2.55 מיליון שקל; דירות 5 חדרים בשטח של 115 או 130 מ"ר ובמחיר התחלתי של 2.9 מיליון שקל; וכן דירות 6 חדרים, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים בשטח של 155 מ"ר ולמעלה מכך, ובטווח מחירים של 5-3 מיליון שקל.

 

על רקע משבר הקורונה והמעבר המסתמן של שוק העבודה לפעילות מקוונת מהבית, מספק פרויקט רמות השרון לדייריו מרחב תמרון גדול למדי, במובן הכי פיזי של הדבר: "אני מעריך שנראה מגמה של מעבר לדירות גדולות ומרווחות יותר, עם חללים שניתן להתאים לעבודה או ללימוד, כפי שיש בפרויקט הזה שנהגה ותוכנן כמובן עוד לפני הסערה", אומר מימון. "משבר הקורונה גרם לאנשים להבין ששולחן מחשב מאולתר בצד הסלון כבר לא עונה על הצורך, ואם הם יידרשו לשהות בבית זמן ממושך, הרי שהעבודה מרחוק על בסיס קבוע מחייבת עוד שטח".

 

פרויקט רמות השרון. "שמים את המשפחה והקהילה במרכז" פרויקט רמות השרון. "שמים את המשפחה והקהילה במרכז" הדמיה: ויו פוינט

 

למימון יש גם המלצה עבור אותן משפחות הנמצאות בדילמה ומתלבטות האם לרכוש כעת דירה או להמתין עד לחזרה של המשק לשגרה מלאה. "ההשפעה של הקורונה היא אכן דרמטית בטווח המיידי, אבל כשמסתכלים על שוק הנדל"ן בטווח הארוך, אני מאמין שהדברים יתאזנו.

 

"מדובר בענף יציב שמתאפיין בביקוש די קשיח לדירות חדשות בכל שנה, ובהתחשב בכך שקצב התחלות הבנייה בתקופה הקרובה לא עתיד להיות גבוה, הפער בין הדרישה לדירות להיצע בפועל רק יגדל. לכן דווקא בתקופה הנוכחית, עם התנאים המשופרים, ההנחות והמבצעים שמעניקות חברות הנדל"ן, כדאי לנצל את המומנטום".

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"
עוד בזירת הנדל"ן