$
בארץ

פרסום ראשון

מסתמן: תורחב הזכאות למענקים לעצמאים שנפגעו מהקורונה

התוכנית המקורית דיברה על מתן מענקים לעצמאים שהעסק שלהם נסגר כאשר המחזור שלהם הוא עד 300 אלף שקל בשנה והכנסה חייבת של עד 150 אלף שקל. כעת בוחנים את הרחבת הזכאות לעצמאים שהמחזור שלהם מגיע עד למיליון שקל בשנה

עמרי מילמן 11:3224.03.20

במסגרת הנסיונות לגבש חבילת סיוע משמעותית יותר למשק במשרד האוצר מעוניינים כעת להרחיב את הזכאות למענק אבטלה לעצמאים, כך נודע לכלכליסט.

 

 

 

בעוד שהתוכנית המקורית דיברה על מתן מענקים לעצמאים שהעסק שלהם נסגר כאשר המחזור שלהם הוא עד 300 אלף שקל בשנה והכנסה חייבת של עד 150 אלף שקל, כעת מבינים באוצר כי יש צורך להרחיב את אוכלוסיית הזכאים ובוחנים את הרחבת הזכאות לעצמאים שהמחזור שלהם מגיע עד למיליון שקל בשנה, מה שיכלול עסקים עם היקף פעילות רחב יותר, אך שולי רווח קטנים יחסים.

 

אחד הדיונים בנושא הקורנה אחד הדיונים בנושא הקורנה צילום: קובי גדעון, לע"מ

 

גובה המענק המדובר יעמוד על 50% מההכנסה החייבת אולם עד תקרה שתגביל אותו לשיעור שטרם נקבע.

 

גורמים באוצר אומרים כי בשלב זה מסרבים לשקול מנגנוני פיצוי הדומים לאילו הניתנים בזמן מלחמה או מבצע צבאי באמצעות קרן מס רכוש לאור ההערכות כי הדבר יחייב פיצויים במיליארדי שקלים. במקביל מבהירים באוצר כי בשלב זה לא צפויות להתקבל החלטות על העלאת מסים לאור המצב הנוכחי, למרות שהצעדים שמקדם משרד הבריאות צפויים להביא לירידה של עשרות מיליארדי שקלים בהכנסות ממסים.

x