$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

הסתדרות הרוקחים: "משרד הבריאות מפלה בין בתי מרקחת לטובת אלו של סופר-פארם"

מכתב ששלחה ההסתדרות למנכ"ל משרד הבריאות נטען להעדפת בתי המרקחת של סופר-פארם במתן אישורי הנפקת קנאביס רפואי על פני בתי המרקחת הפרטיים, שטוענים לסחבת ודורשים מהיק"ר להשיב תוך שבועיים לכל בקשת רישיון ניפוק קאנביס רפואי

צלי גרינברג 20:0617.02.20

הסתדרות הרוקחים טוענת כי משרד הבריאות מפלה בין בתי המרקחת לטובת בתי המרקחת של רשת סופר-פארם, על ידי העדפתם במתן אישורי הנפקת קנאביס רפואי לעומת כמות ואופן אישורי הנפקת קנאביס רפואי לבתי המרקחת הפרטיים.

 

 

במכתב ששלח בסוף השבוע האחרון (ה') דוד פפו, יו"ר הסתדרות הרוקחים, למשה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות, נכתב, בין היתר, כי "פיילוט ניפוק הקנאביס החל עם הטיי חדה וברורה לטובת בתי המרקחת של רשת סופר-פארם שקיבלו את מירב האישורים להכללתם בין אלו שנבחרו להיכלל בפיילוט. מספרם של בתי המרקחת הפרטיים המנפקים קנאביס כמעט וזהה לאלו של רשת סופר-פארם, וזאת למרות שקיימים כמעט פי שלושה בתי מרקחת פרטיים לעומת אלו שברשת סופר-פארם. עולה השאלה, האם יש הצדקה להעדפה הזו? למיטב ידיעתנו עשרות בתי מרקחת פרטיים ממתינים לאישור, לאחר שהשלימו את כל התנאים הנדרשים לשם קבלת אישור ניפוק קנאביס רפואי, ומן הראוי שיקבלו אותו באופן מידי".

 

פפו הוסיף עוד במכתב, כי "מסיבות בלתי ברורות, משרד הבריאות נמנע מהגדלת היקף בתי המרקחת הרשאים לתת שירות למטופלי הקנאביס הרפואי. ובכלל, במציאות, על פי רוב, לא ניתנת למבקש הרישיון כל תשובה. הוא פשוט ממתין, ימים, שבועות וחודשים, ללא כל מענה וללא כל נימוק. לעתים, לאחר המשך לחץ מצידו הוא נענה בחיוב, לעיתים בשלילה ולעתים אינו נענה כלל. חשוב להבהיר כי מדובר בהחלטה הנוגעת לבתי מרקחת שכבר השקיעו עשרות אלפי שקלים בהתאם לדרישות היק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות), שאי קבלתה מונעת מהם הכנסות".

יו"ר הסתדרות הרוקחים דוד פפו יו"ר הסתדרות הרוקחים דוד פפו צילום: באדיבות הסתדרות הרוקחים

 

 

הסתדרות הרוקחים טוענת עוד, כי משרד הבריאות פוגע באמצעות העדפת בתי המרקחת של סופר-פארם, הנהנים, לטענתה, ממשוב מהיר, גם במטופלים הצורכים את הקנאביס הרפואי, בשל אי כניסת מספר שחקנים זהה לשיעור העלייה במספר המטופלים.

 

מהנתונים שסיפקה ההסתדרות עולה, כי בחצי השנה האחרונה נוספו רק 12 בתי מרקחת כמאושרים לניפוק קנאביס רפואי, בעוד מספר המטופלים בזמן זה עלה לכ-64.5 אלף איש לעומת כ-40 אלף מטופלים לפני כחצי שנה - עלייה של יותר מ-50%.

 

ממשרד הבריאות לא נמסרה תגובה
x