$
הייטק והון סיכון

טנאבל רוכשת את אינדג'י הישראלית ב-78 מיליון דולר

אינדג'י, שגייסה עד כה 36 מיליון דולר, עוסקת באבטחת סייבר ליישומים תעשייתיים. הרוכשת תקים מרכז פיתוח בישראל

מאיר אורבך 23:3802.12.19

חברת טנאבל האמריקאית העוסקת בניהול חולשות ומדידה של איומי סייבר רוכשת את חברת הסייבר הישראלית אינדג'י, העוסקת באבטחת סייבר ליישומים תעשייתיים. טנאבל הודיעה שתשלם 78 מיליון דולר במזומן. 17 מיליון דולר נוספים ישמשו לרכישת הקניין הרוחני. מקורבים לחברה מסרו שסכום נוסף התקבל במניות של הרוכשת.

 

 

עד כה גייסה החברה הישראלית 36 מיליון דולר. טנאבל האמריקאית, הנסחרת בנאסד"ק לפי שווי שוק של 2.6 מיליארד דולר,  תקים בעקבות ההסכם מרכז פיתוח בישראל אשר יגדיל את מספר המועסקים בו בעתיד.

 

בין המשקיעים בחברה הישראלית: קרן Liberty Technology Venture, חברת שירותי האנרגיה הבריטית Centrica, הקרנות הקרנות ורטקס, מגמה והיזם שלמה קרמר. אינדג'י הוקמה ב-2014 על ידי ברק פרלמן (מנכ"ל), מילה גנדלסמן (מנהל טכנולוגיות ראשי, CTO) ועדו טריביצקי (סמנכ"ל פיתוח).

 

מייסדי אינדג'י. מימין: מילה גנדלסמן, ברק פרלמן ועדו טריביצקי מייסדי אינדג'י. מימין: מילה גנדלסמן, ברק פרלמן ועדו טריביצקי צילום: יותם רונן

 

 

עמית יוראן, יו"ר ומנכ"ל טנאבל מסר: "עבור כל חברה בכל תעשייה, יישומים תעשיתיים הם כעת חלק ממשטחי התקיפה האפשריים. השילוב של טנאבל ואינדג'י מביא שתי חברות פורצות דרך לניהול סיכונים במערכות IT ולאבטחת סייבר תעשייתי, ליצירת הפתרון האחוד הראשון בתעשייה לניהול סיכוני אבטחה. הרכישה הזו היא אבן דרך קריטית בהצעת הערך האסטרטגית שלנו לניהול סיכוני סייבר במטרה לסייע לארגונים להבין ולהפחית את סיכוני הסייבר שלהם לאורך כל משטחי התקיפה האפשריים כיום".

 

ברק פרלמן, מייסד משותף ומנכ"ל אינדג'י מסר: "כשהקמנו את אינדג'י הייעוד שקבענו היה להגן על רשתות תעשייתיות בעזרת שילוב של מומחיות באבטחת סייבר וניסיון במערכות OT בכדי לפתח מוצרים שיפתרו את אתגרי הסייבר הקשים ביותר עבור חברות תעשייה. אנו נרגשים להאיץ את הדרך להגשמת הייעוד בעזרת ההצטרפות לטנאבל, חברה מובילה עם חזון בתחום אבטחת הסייבר למערכות IT. טנאבל היא מותג אמין עם ניסיון מוכח בחדשנות מוצרית. אנו מצפים לעבוד עם הצוות של טנאבל ולהביא את יכולות הסייבר שלנו בתחום ה-OT לבסיס הלקוחות הרחב של החברה".

x