$
חדשות נדל"ן

אולפני הרצליה עוברת ל"קריית תקשורת" חדשה בכפר סבא בהשקעה של 145 מיליון שקל

החברה האם, תיא השקעות, רכשה שטח של 8.5 דונם עליו מתוכננת בניית שטחים בהיקף של כ-25 אלף מ"ר שיכללו אולפנים, משרדים, חנויות, מרכז כנסים, מחסנים ושטחי שירות; על הקרקע בהרצליה, אותה החברה עוזבת, תבנה אפריקה ישראל - יחד עם תדהר ועמוס לוזון - 360 יחידות דיור

אביאור אבו 12:3528.11.19

תיא השקעות שבשליטת עמי גניגר (35%) תקים קריית תקשורת בעיר כפר סבא, על קרקע בהיקף של 8.5 דונם. תיא רכשה את השטח תמורת 25 מיליון שקל, וצפויה להשקיע בו כ–120 מיליון שקל.

  

 

הדמיית המבנה החשב של אולפני הרצליה הדמיית המבנה החשב של אולפני הרצליה הדמיה: סקורקא אדריכלים

 

החברה מתכננת בניית שטחים בהיקף 25 אלף מ"ר, כולל אולפנים, משרדים, חנויות, מרכז כנסים, מחסנים ושטחי שירות. שטח של 1,000 מ"ר יוקצה להקמת מכללה לתקשורת בניהול העירייה. כ-44% מהשטחים מיועדים לשימוש החברה הבת (65%), האולפנים המאוחדים, ומסווגים כרכוש קבוע, וכ-56% מהשטחים מיועדים להשכרה לשוכרים חיצוניים ומסווגים כנדל"ן להשקעה.

 

 הדמיה: סקורקא אדריכלים
 הדמיה: סקורקא אדריכלים

 

הבנייה של קריית התקשורת תחל בחודשים הקרובים, לאחר שבתחילת השבוע ועדת המשנה המחוזית להתנגדויות של לשכת התכנון במחוז המרכז אישרה את התוכנית, שהוגשה עוד ב-2017. המעבר צפוי להתרחש 30 חודשים מרגע קבלת היתר החפירה.

 

 הדמיה: סקורקא אדריכלים

 

האולפנים המאוחדים היא החברה היחידה בישראל שמחזיקה באולפנים ומשמשת במקביל כחברת הפקות. החברה יושבת כיום על קרקע של 44 דונם בהרצליה, הרשומה על שם חברת אולפני הרצליה - חברה בת (50%) נוספת של תיא. השטח בהרצליה נמכר ב-2008 לחברת אפריקה ישראל מגורים, שתבנה במקום 360 יחידות דיור יחד עם תדהר ועמוס לוזון. תיא צפויה להכניס בעקבות עסקת הקומבינציה יותר מ–100 מיליון שקל.

 

בתחום ההפקות אחראית אולפני הרצליה, בין היתר, לסדרות מתיר עגונות, תאג"ד, אורלי וגיא ופולישוק. כמו כן, באולפניה מצולמים ערוצי הספורט של צ'רלטון והתוכניות נינג'ה ישראל, הכוכב הבא, ארץ נהדרת, גב האומה ועוד.

 

תיא סיימה את הרבעון השלישי של 2019 עם רווח נקי של 11.8 מיליון שקל, לעומת 5.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. הכנסות החברה עמדו על 70 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל אשתקד. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הסתכם ב-2.2 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל. הון החברה הסתכם לסך של 151.6 מיליון שקל.

x