$
חדשות נדל"ן

אושרה להפקדה תוכנית מתאר חדשה למודיעין שתאפשר תוספת של 150 אלף תושבים

אישורה של התוכנית יאפשר לעיר לשלש את כמות התושבים בה עד לכ-240 אלף. על פי התוכנית שלוחה תת קרקעית של הרכבת תגיע ממרכז העיר אל אזור העסקים חדש בחלק הצפון מערבי של העיר

אמיתי גזית 14:2828.08.19
הוועדה המחוזית מרכז במנהל התכנון אישרה להפקדה תוכנית מתאר חדשה לעיר מודיעין שבה פוטנציאל להוספת 43 אלף דירות, ו-1.6 מיליון מ"ר של משרדים ומסחר. במודיעין שנוסדה לפני כ-20 שנה חיים כיום 89 אלף תושבים ב-23 אלף דירות, אישורה של תוכנית המתאר יאפשר לעיר לשלש את כמות התושבים בה עד לכ-240 אלף.

תוכנית מתער עירונית כזו מתווה מדיניות לפיתוח העיר, אך אין ודאות כי כל פוטנציאל הבנייה הגלום בתוכנית ימומש בפועל.

 

לאחר הפקדת התוכנית תינתן תקופה של 3 חודשים להגשת התנגדויות, לאחר הדיון בהם התוכנית תקבל תוקף סופי. אישורה של התוכנית יגדיל את סמכויות ועצמאות הוועדה המקומית מודיעין, שתוכל לאשר כל תוכנית בנייה המתאימה לעקרונות תוכנית המתאר החדשה.

 

בנייה במודיעין (ארכיון) בנייה במודיעין (ארכיון)

 

התוכנית הוכנה ע"י עיריית מודיעין מכבים-רעות בהובלת אדר' נעמה מליס.

 

התוכנית תאפשר הקמת מרכז עסקים חדש (מע"ר) בחלק הצפון-מערבי של העיר שישלב מגורים, תעסוקה ומסחר. בצמוד למרכז העסקים, תתאפשר בנייה של מרכז רפואי ומרכז אקדמי חדשים. על פי התוכנית שלוחה תת קרקעית של הרכבת תגיע ממרכז העיר אל אזור העסקים החדש.

 

התוכנית מבקשת להתמודד עם הקשיים התכנוניים שנוצרו במודיעין הוותיקה: ההפרדה בין שכונות בעיר שמקשה על התמצאות בה, מיעוט של שירותים ועסקים ברחובות העיר וכתוצאה מכך הפכה מודיעין לעיר שינה שבה 75% מהתושבים עובדים מחוץ לה.

 

הפתרונות שהתוכנית החדשה מציעה הן עירוב שימושי קרקע (לדוגמא מסחר ומגורים באותו תא שטח), שבילי הליכה ואופניים, מערך תחבורה ציבורית יעיל וזמין, פיתוח מרחבי פנאי ומתקני ספורט, מסחר עירונית ברחובות ראשיים ועוד.

 

יו"ר הוועדה המחוזית מרכז, שירה ברנד אומרת כי "התוכנית מאזנת בין צרכי הפיתוח של העיר לבין שמירה וטיפוח השטחים הפתוחים הערכיים סביבה. כמו כן,היא מעודדת את פיתוח העיר לכיוון צפון מערב, לעבר אזור התעסוקה הקיים, ויוצרת רצף עירוני אל השכונות הקיימות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x