$
רכב

בלעדי לכלכליסט

האם צ'רי הסינית בדרך לישראל? משלחת בכירים מטעמה ביקרה בארץ

המשלחת הגיעה לבדוק את מוכנותה של ישראל לעמידה בדרישות התקינה האירופית - ל"כלכליסט" נודע כי נציגי צ'רי נפגשו גם גורמים הקשורים למשרד התחבורה וגם עם נציגי משפחת כדורי, מבעלי מרכז חלפי הרכב "המאגר" - המחזיקה כיום בזיכיון השיווק של צ'רי

תומר הדר 16:3712.08.19

משלחת בכירים מטעם יצרנית הרכב הסינית צ'רי הגיעה לישראל לאחרונה, לצורך מה שהוגדר בענף הרכב הישראלי כ"בחינה מחודשת" של חדירה לשוק הרכב הישראלי. כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

בשנים האחרונות הגיעו ארצה מספר משלחות גדולות של יצרניות הרכב הסיניות, בעיקר לצורך בחינה של שוק האוטו טק המקומי, ואולם, בשונה מהם, משלחת זו הגיעה על מנת לבדוק את מוכנותה של ישראל לעמידה בדרישות התקינה האירופית, כלומר מכלול החוקים והתקנות הנדרש לצורך שיווק של מכונית בישראל.

 

הרכב הסיני צ'רי הרכב הסיני צ'רי צילום: יצרן

 

 

בין היתר נודע ל"כלכליסט", כי נציגי צ'רי נפגשו עם גורמים המקורבים למשרד התחבורה, וגם עם נציגים של משפחת כדורי, מבעלי "המאגר", מרכז חלפי רכב. משפחת כדורי מחזיקה כיום בזיכיון השיווק של צ'רי לאחר שזה נרכש מידי קמור, יבואנית ב.מ.וו לשעבר.

 

כיום, לאחר מספר שנים של רגיעה, מנסים שוב יצרני רכב סינים לחדור לישראל. בין היתר, צפויה GAC הסינית להתחיל שיווק של מכוניות בשנה הבאה באמצעות יוניון מוטורס.

 

צ'רי עצמה מייצרת כיום מספר דגמי מכוניות נוסעים כדוגמת הטיגו הקטנה, אך עיקר הדגש הנוגע ליצוא של מכוניות מסין מוכוון למכוניות חשמליות - כדוגמת צ'רי אריזו וצ'רי EQ.

 

במהלך החודשים האחרונים חלה ירידה במכירות רכב חשמלי בסין עצמה - בין היתר עקב צמצום של סובסידיות ממשלתיות, מה שגורם ליצרני הרכב הסינים לפזול החוצה אל המערב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x