$
בארץ

נתניהו מינה את ח"כ דודי אמסלם לשר התקשורת

ראש הממשלה החליט למנות את יו"ר הקואליציה לשר התקשורת, במקום איוב קרא שהתפטר. על המשרה התמודדו גם הח"כים יואב קיש ודוד ביטן, וסגנית שר החוץ ח"כ ציפי חוטובלי

צבי זרחיה 19:2701.07.19

ח"כ דודי אמסלם מונה הערב (ב') ע"י ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר התקשורת. ההחלטה טעונה הודעה לכנסת.

 

אמסלם מכהן כיום כיו"ר הקואליציה ונחשב לאחד מהח"כים הנאמנים ביותר לנתניהו. אמסלם הופיע בשנה האחרונה בכלי התקשורת והגן על נתניהו ויצא נגד הגשת כתבי האישום נגדו.

 

ח"כ דוד אמסלם ח"כ דוד אמסלם צילום: אלכס קולומויסקי

 

תיק התקשורת הוחזר בשבוע שעבר לרה"מ בעקבות התפטרותו של שר התקשורת איוב קרא, שמתח ביקורת על כך שלא ניתן היה לו להתמודד ברשימת הליכוד לכנסת ה-21 במסגרת המקום המשוריין לדרוזים. מאחר שנתניהו אינו יכול להחזיק בתיק התקשורת , בשל הנחיית היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הוא העביר את התיק לאמסלם.

 

על המשרה התמודדו גם ח"כ יואב קיש, ח"כ דוד ביטן, וסגנית שר החוץ ח"כ ציפי חוטובלי.

 

מינויו של אמסלם לשר בממשלת המעבר הוא המינוי ה-5 של שר בממשלה היוצאת. קדמו לו מינויים של אמיר אוחנה לשר המשפטים, רפי פרץ לשר החינוך, בצלאל סמוטריץ' לשר התחבורה וישראל כץ לשר חוץ.

 

נתניהו שקל באחרונה למנות 4 שרים חדשים מהליכוד, אבל מחשש לזעם בקרב אלה שלא יבחרו לתפקיד ובחר שלא לעשות כן לפי שעה.

 

ח"כ  אמסלם צייץ: "‏שמח על הזכות הגדולה לשרת את עם ישראל בתפקיד שר התקשורת. אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו על האמון. בעזרת ה' נעשה ונצליח".

 

אמסלם הוא שר התקשורת הרביעי בממשלה היוצאת שהוקמה במאי 2015: תחילה החזיק נתניהו בתיק התקשורת, אח"כ צחי הנגבי היה מ"מ שר התקשורת, לאחריו מונה איוב קרא, וכעת דודי אמסלם.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x