$
חדשות נדל

פועל בניין נפצע באורח אנוש; האתר פעל למרות צו סגירה

לפני כשבועיים הוציאו פקחי משרד העבודה צו בטיחות אשר סוגר את האתר של הקבלן מחמוד תאופיק בקרית גת; הקבלן הורה לפועלים להמשיך לעבוד כרגיל והבוקר פועל נפל ונפצע באורח אנוש; המשטרה עיכבה את הקבלן לחקירה

דותן לוי 10:3328.05.19

פועל בניין כבן 20 נפצע הבוקר באורח אנוש באתר בנייה בשכונת כרמי גת שבקריית גת. ממד"א נמסר, כי בשעה 06:31 קיבלנו דיווח על פועל שנפל מגובה באתר בנייה ברחוב נופך 6 בכרמי גת - קריית גת. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ופינו אותו לבי"ח סורוקה במצב קשה עם חבלת ראש כשהוא מורדם ומונשם לאחר שנפל מגובה של כ-8 מטר.

 

 

 

מדובר באתר של הקבלן תאופיק מחמוד בקריית גת אשר נסגר בשל צו בטיחות לפני כשבועיים על ידי פקחי משרד העבודה. לפי משרד העבודה, האתר נסגר עקב ריבוי ליקויים שהיו בו ומאז הוא טרם קיבל אישור להפעיל את האתר מחדש. ולמרות זאת, הקבלן הורה לפועלים להמשיך לעבוד, ובכך הפר את צו הסגירה. לפי החוק, הפרת צו הבטיחות משמעותה היא עבירה פלילית. המשטרה זומנה למקום ועיכבה את הקבלן לחקירה.

 

בנייה בכרמי גת (ארכיון) בנייה בכרמי גת (ארכיון) צילום: אלעד גוטמן יש עתיד

 

 

לפי נתוני קו לעובד, מאז תחילת השנה נהרגו 21 פועלים ונפצעו 72 פועלים מהם 11 במצב קשה.

 

הממונה על זרוע העבודה במשרד העבודה והרווחה, מוטי אלישע מסר: "שוב אנחנו עדים לרשלנות פושעת ותרבות הזלזול של הקבלנים שגובה חיי אדם לשווא. הנחיתי את מפקחי הבטיחות להגיע מיד לשטח, לחבור למשטרה ולטפל במקרה בכל האמצעים ולמצות את הדין עם האשמים. מינהל הבטיחות ימשיך לנקוט במדיניות אכיפה מחמירה וביד קשה כלפי קבלנים שלא יישמו את הוראות הבטיחות והחוק, יפקירו את פועלי הבניין ויגרמו לפציעתם או למות".

 

מקו לעובד נמסר בתגובה: "רשם הקבלנים נדרש לאלתר לשלול את רשיונו של הקבלן שהפר את צו הפסקת העבודה ואפשר את העבודות במקום ובכך גרם לתאונה הקשה הבוקר. יחידת 'פלס' נדרשת לחקור את התאונה במהירות ואפקטיביות כך שמיצוי הדין יצא לאור בהקדם. התאונה בקרית גת היא עדות מצמררת לרמת ההפקרות בענף הבנין והשלכותיה של "מדיניות אפס ההרתעה" של רשויות המדינה. קבלנים מפירים ברגל גסה את צווי הפסקת העבודה באתרי הבנייה, כי הם יודעים שאין מי שיפקח ויבדוק אם העבודות הופסקו באמת, הקבלנים יודעים גם שהם אינם נדרשים היום לתת דין וחשבון לא למינהל הבטיחות, לא למשטרת ישראל, לא לרשם הקבלנים ולא בבית המשפט. הקבלן הספיציפי בתאונה מהבוקר צבר מאז נובמבר 2017, 12 צווי בטיחות ב8 אתרי בניה שונים בביצועו, בגין עבירות בטיחות חמורות, עד לא כה ננקטו נגדו כל הליכי משמעת אצל רשם הקבלנים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x