$
קריירה

התייעלות אגרסיבית בקבוצת בזק: תקצץ 750 משרות ב-3 השנים הקרובות

לפי גורם המעורה בנושא, הקבוצה צפויה לבטל בין 200 ל-250 משרות בכל שנה במהלך 3 השנים הקרובות. המשרות יקוצצו בחברות-הבנות של בזק - בזק בינלאומי, פלאפון ו-yes. בקבוצה שואפים לבטל כמה שיותר משרות במסגרת הליך התייעלות

עומר כביר 17:1430.01.19

קבוצת בזק צפויה לבצע קיצוצים בהיקף של עד 750 משרות במהלך שלוש השנים הקרובות. הקיצוצים צפויים להתבצע בחברות-הבנות של בזק - בזק בינלאומי, פלאפון ו-yes - כך אמר ל"כלכליסט" גורם המעורה בנושא.

 

 

 

 צילום: אוראל כהן

 

 

קבוצת בזק כבר הודיעה לאחרונה לבורסה על כוונתה לבצע קיצוצים נרחבים בכל חברות הקבוצה, במסגרת מהלכי האיחוד בין חברות הבנות השונות. עתה מתפרסמים פרטים על הקיצוצים המתוכננים. לדברי הגורם, במסגרת הקיצוצים תבטל הקבוצה בין 200 ל-250 משרות מדי שנה, בשלוש השנים הקרובות.

 

לא כל הקיצוצים יבואו לידי ביטוי בפיטורי עובדים: בחברה שואפים לבטל כמה שיותר משרות במסגרת הליך התייעלות, במסגרתו לא יוחלפו עובדים שפרשו ותקנים שונים שיתפנו יבוטלו. בקבוצה כבר הפסיקו לפני מספר חודשים לגייס עובדים חדשים במקום עובדים שעזבו או פרשו, כאשר המטרה היא לקצץ כמה שיותר משרות על בסיס זה - על מנת להימנע ככל האפשר מפיטורים.

 

לצורך כך מעוניינת בזק להציג גם תוכניות פרישה מרצון שתציע הטבות מוגדלות לעובדים שיפרשו, אולם המגעים עם ועדי העובדים של החברות השונות נמצאים רק בראשית הדרך ובשלב זה לא ברור מתי יוצגו התוכניות.

 

מההסתדרות נמסר בתגובה כי: "יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק, יקי חלוצי, דוחה את הפרסומים וקורא לחברי דירקטוריון בזק לכבד את ההסכמים הקיבוציים עליהם הם חתומים. בחברות יש הסכמים המסדירים את פרישתם של עובדים בהסכמת נציגויות העובדים בלבד. על דירקטוריון בזק להתעשת ולהפסיק עם החגיגות המיותרות והניסיונות לפגוע בעובדי פלאפון ובזק-בינלאומי. מעבר לחתום בהסכמים עד סוף 2019, ההסתדרות לא תיתן לפגוע במעמדו של אף עובד בחברה ולא תהסס לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x