שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

ביהמ"ש הורה על סגירת גן האירועים "פיין קלאב" ביערות הכרמל

המקום פעל 17 שנה ללא היתר על קרקע חקלאית והוא ייסגר בעוד חודשיים. כתב האישום הוגש בספטמבר 2017, נגד גן האירועים, מנהליו ומעורבים נוספים

בילי פרנקל 14:1230.01.19

בית משפט השלום בחיפה הורה על סגירת גן האירועים "פיין קלאב" בעיר, לאחר שפעל במשך כ-17 שנה ללא היתר על קרקע חקלאית. הצו יכנס לתוקף ב-1 באפריל השנה.

 

גן האירועים, הממוקם באזור בית אורן ביערות הכרמל, משתרע על שטח של כ-28 אלף מ"ר, שעליו מבנים בשטח של כ-1,500 מ"ר. בתביעה שהוגשה על ידי פרקליטות המדינה, נטען כי גן האירועים מתנהל בניגוד לחוק מאז שנת 2002, בהיותו פועל על קרקע בייעוד חקלאי.

 

כתב האישום הוגש בספטמבר 2017, נגד גן האירועים, מנהליו ומעורבים נוספים. זאת באשמה של  שימוש בלא היתר ובסטייה מהתוכנית לצורך הפעלת גן האירועים בקרקע חקלאית.

 

 

יערות הכרמל (אילוסטרציה) יערות הכרמל (אילוסטרציה) צילום: אלעד גרשגורן

 

עוד נאמר בכתב האישום, כי הגן מופעל במבנים שהוקמו שלא כחוק וכי השימוש האסור נעשה על ידי הנאשמים משנת 2002 ללא רשיון עסק, ושהכנסותיו בין השנים 2010 ל-2015 עמדו על סך כ-5 מיליון שקל.

 

במקביל לניהול ההליך הפלילי, הגישה הפרקליטות לבית המשפט בקשה למתן צו איסור שימוש במתחם. לבקשת הפרקליטות ובהסכמת הצדדים, ניתן כאמור הצו, שיכנס לתוקף בעוד כחודשיים.

 

יצוין כי באי כוחם של המשיבים טענו כי השימוש הופסק כבר באוקטובר 2018. בגן יש עדיין מבנה מגורים ועוד מסעדה בהיתר.

 

את המדינה ייצג בהליך עו"ד ויסאם פארס מטעם המחלקה להנחיית התובעים מוסמכי היועץ המשפטי לממשלה.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x