$
משפט

השופט למשטרה: "זו תקלה שאתם מחזיקים במסמכים של גל הירש בלי אישור"

בימ"ש השלום בראשל"צ דן בבקשת המשטרה ורשות המסים להמשיך להחזיק במסמכים וחומרי מחשב שתפסה במהלך החקירה בנושא חברת דיפנסיב שילד של הירש וחברות הקשורות אליה

תומר גנון 10:0413.01.19

האם המשטרה ורשות המסים יסיימו את החקירה בעניינו של תא"ל במיל' גל הירש, בטרם יערכו הבחירות? בחודש שעבר הודיע הירש על החלטתו להתמודד בבחירות הקרובות לכנסת ואמר: "אם העם ירצה אותי בירושלים - אהיה שם בשבילו".

 

 

 

לדיון שנערך הבוקר (א') בבית משפט השלום בראשל"צ, שעסק בבקשת המשטרה ורשות המסים להמשיך להחזיק במסמכים וחומרי מחשב שתפסה במהלך החקירה, הגיעה ראש המפלג ביאח"ה שחוקר את הפרשה, סנ"צ לילית ניצן טייבר, והודיעה כי "התיק צפוי לעבור בקרוב לעיון הפרקליטות".

 

במהלך הדיון השופט גיא אבנון מתח ביקורת על המשטרה והרשות שהמשיכה להחזיק בחומרים שנתפסו מבלי לפנות ולבקש אישור מבית המשפט. השופט אבנון נזף בחוקרים:"זאת תקלה".

 

 

גל הירש היום בבית המשפט גל הירש היום בבית המשפט צילום: יריב כץ

 

"יש טענות נגד החקירה והלגיטימיות", הוסיפה בדיון סנ"צ טייבר. "החקירה בעניין זה נפתחה רק לאחר שהוא הסיר מועמדות לתפקיד ההמפכ"ל ובהנחיית פרקליטת המדינה. אדגיש שהיא נוהלה מראשיתה על ידי המשטרה ורשות המסים ללא משוא פנים. זאת חקירה מסועפת, מורכבת ועם היבטים בינלאומיים. החקירה נמשכת כי אנחנו תלויים בחומרים מחו"ל. הירש היה יכול להקל ולהעביר חומרים אבל הוא בחר, וזאת זכותו, לא להעביר. בת"א מתנהל הליך מגביל של רשות המסים בדרישה שלה לקבל עוד מסמכים".

 

סנגורו של הירש, עו"ד שפירא, אמר בדיון: "את האמירה שהחקירה נגמרת אנחנו שומעים כבר שנה. יש לי כבוד רב ליאח"ה כיחידה חוקרת, אבל בתיק הזה קוראים לנו ניסים ונפלאות. ראשית, הירש לא הסיר מועמדות. המועמדות הוסרה".

 

מימין: רפ"ק יניב שמול וסנ"צ לילית ניצן טייבר מימין: רפ"ק יניב שמול וסנ"צ לילית ניצן טייבר צילום: יריב כץ

 

"אנחנו בעד שיפורסם כל מידע רלוונטי לעניין החקירה", המשיך עו"ד שפירא, "ואין לנו התנגדות שידעו גם מי עד המדינה בתיק הזה והציבור ישפוט. בתיקים אחרים כולם יודעים מי עדי המדינה, אבל כאן לא מאפשרים".

 

לפי החשד שנחקר בין היתר על ידי פקדי שומה חקירות מס הכנסה ת"א, חברת דיפנסיב שילד של הירש וחברות הקשורות אליה, לא דיווחו לכאורה על הכנסות של מאות אלפי שקלים שהתקבלו בחשבונות בשוויץ בגין שירותי ייעוץ בגיאורגיה.

 

החומרים שנתפסו בחקירה הם מלפני כשנתיים וחצי. סנ"צ טייבר אישרה בדיון שבשל תקלה פנימית ביאח"ה, התרעה שפוספסה - הבקשה להמשיך להחזיק במסמכים הוגשה באיחור של למעלה משנתיים.

 

הירש, באמצעות עורכי דינו גיורא אדרת וטל שפירא, מתנגדים להמשך ההחזקה במסמכים. בדיון הסכימו בצוות החקירה להשיב להירש את כל מסמכי הנהלת החשבונות שהירש מסר בעבר מיוזמתו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x