$
חדשות נדל

בית המשפט זיכה את היזם שהואשם בחריגות בנייה

בית המשפט לעניינים מקומיים זיכה יזם לחלוטין לאחר שעיריית בני ברק לא הצליחה לאתר את מסמכי ההיתר, את נסח הטאבו או כל מסמך אחר הקושר את היזם לבניין שבו בוצעו העבירות

דותן לוי 08:2609.01.19

עיריית בני ברק לא מצאה את היתר הבנייה, ובית המשפט זיכה את היזם שהואשם בעבירות בנייה. כתב אישום של הוועדה המקומית בני ברק האשימה יזם מקומי בחריגה מהיתר הבנייה, אך בית המשפט לעניינים מקומיים זיכה אותו לחלוטין לאחר שהוועדה לא הצליחה לאתר את מסמכי ההיתר, את נסח הטאבו או כל מסמך אחר הקושר את היזם לבניין שבו בוצעו העבירות, בניין ברחוב ז'בוטינסקי 112.

 

אברהם רובינשטיין ראש עיריית בני ברק אברהם רובינשטיין ראש עיריית בני ברק צילום: שוקי לרר

 

 

על פי כתב האישום, הנאשם, באמצעות חברה בבעלותו, ביצע עבירות בנייה חמורות שכללו בין היתר הרחבה של קומת הקרקע ב־100 מ"ר, סיפוח 150 מ"ר שטחים משותפים, ביטול חדר המדרגות המשותף, בניית מרפסות בארבע הקומות הראשונות ללא היתר והקמת חדר על הגג בשטח של 26 מ"ר גם כן ללא היתר. הוועדה טענה כי כל אלה נדרשו לקבל היתר, אך בפועל בוצעו בלי שהוגשה בקשה להיתר או ניתן היתר מכל סוג. כלומר ההיתר שניתן לבניין לא כלל את הפעולות שפורטו בכתב האישום.

עו"ד דן טוניק, שייצג את הנאשם מטעם הסנגוריה הציבורית, טען כי להאשמות הוועדה המקומית בני ברק אין גיבוי. היא לא הציגה נסח טאבו, היתר או בקשה להיתר ולמעשה לא הציגה שום ראיה הקושרת את החברה של הנאשם אל הקרקע. בוועדה המקומית טענו כי היזם הודה בביצוע העבודות, אבל סנגורו טען כי גם במקרה זה לא זומן הנאשם לוועדה כדי שזו תשמע את גרסתו בהתאם לחובתה כרשות מנהלית, ולכן גם במקרה זה בית המשפט זיכה את הנאשם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x