$
השקעות ומימון

נדל"ן במודיעין: הסיבה המפתיעה לעליית מחירי הדירות

לצד ירושלים ותל אביב, תושבי החוץ מביעים עניין גובר בנכסי מגורים גם בעיר החזקה שבאמצע הדרך. המתווך מרצ'לנו אינצ'ליני: "לנוכח התקריות האנטישמיות בעולם, המגמה רק תלך ותגבר"

יונתן סידון 09:4302.01.19

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

בשוק הנדל"ן בישראל נהפכו כבר תושבי החוץ והעולים החדשים לשחקן חשוב ובעל נוכחות. באופן טבעי, תל אביב וירושלים נמצאות במוקד ההתעניינות, ואולם בשנים האחרונות, בלי יותר מדי רעש וצלצולים, הפכה העיר מודיעין ליעד מבוקש עבור הבאים מעבר לים.

 

בזכות פיתוח תשתיות התחבורה הפכה בירת השפלה, השוכנת על הציר שבין ירושלים לתל אביב, לאבן שואבת עבור אותם עולים חדשים, בעיקר זוגות צעירים, שמעוניינים בנכסים פחות יקרים מאלה הקיימים בשתי הערים הגדולות, ועם זאת בעלי מאפיינים דומים.

 

"קיימת התעניינות רבה ברכישת דירות יד שנייה במודיעין בקרב משפחות יהודיות בחו"ל, הרואות בעיר יעד איכותי לפתיחת חיים חדשים. אנחנו מרגישים את זה בכמות הפניות מצד זוגות צעירים", אומר מרצ'לו אינצ'ליני, המנכ"ל והבעלים של חברת פרנצ'י נדל"ן, המתמחה בתיווך ומכירת דירות לתושבי חוץ. לדבריו, "הדרישות הן בעיקר לדירות של 5-3 חדרים ובתים פרטיים. העובדה שמדובר בעיר מתפתחת, בעלת איכות חיים גבוהה ואוכלוסייה צעירה, בהחלט משחקת פה תפקיד מרכזי".

 

 

מודיעין. העיר הכי "מתוכננת" בישראל מודיעין. העיר הכי "מתוכננת" בישראל צילום: גידי אבינערי

 

 "האנגלוסכסים העלו את המחירים"

 

מודיעין – המציינת השנה 16 שנות איחוד עם מועצת מכבים-רעות – מונה כיום כ-95 אלף תושבים, מהם כ-12 אלף עולים, מרביתם מארה"ב, בריטניה, צרפת ומדינות ברה"מ לשעבר. כמות העולים המרשימה שכבר נקלטה בעיר צפויה לטפס עוד יותר, במיוחד כאשר מביאים בחשבון את נתוני משרד העלייה והקליטה, שלפיהם בינואר-אוגוסט 2018 הגיעו לישראל כ-18,300 עולים חדשים.

 

"מודיעין נחשבת למוקד משיכה לעולים בעיקר בזכות מערכת החינוך הפלורליסטית בעיר, המאפשרת להם לבחור את סגנון הלימודים הרצוי לילדיהם עוד ממקום מושבם בחו"ל", אומרים גורמים בעירייה. "בכלל, בעיר יש תשתית רחבה לקליטת עלייה, כשהסיוע שמציעה העירייה כולל בין השאר עזרה בחיפוש עבודה וקיום מגוון פעילויות למבוגרים, לילדים ולבני נוער. מדי שנה שולחת העירייה נציגות לירידי עולים במטרה להיפגש עם עמם, ולמעשה תהליך הליווי של מחלקת הקליטה מתחיל עוד לפני שאלה עלו על המטוס".

 

בעירייה מוסיפים כי "האוכלוסייה האנגלוסכסית תרמה לעלייה במחירי הנדל"ן באזורים המבוקשים בעיר, ובזכותה הם הפכו ליוקרתיים ביותר. רבות מהמשפחות שהתיישבו במודיעין ממשיכות לנהל את עסקיהן מישראל, כשחלק לא מבוטל אף העביר את העסק עצמו לכאן ובכך גם יצר פתרונות תעסוקה פה בעיר".

 

אינצ'יליני ידע לזהות את המגמה בקרב העולים, ופתח סניף של פרנצ'י נדל"ן במודיעין, בשכונת בוכמן - מעוז העולים החדשים בעיר. המשרד - הפועל לצד שאר סניפי החברה בתל אביב, ניו יורק, טורונטו, ורונה, פריז ובריסל – מארגן בין השאר סיורי התרשמות בעיר למשפחות יהודיות מחו"ל, וכן סיורים וירטואליים בדירות למי שלא עולה בידו להגיע לביקור בארץ.

 

"בעיר כבר יש קהילה חזקה של עולים ותיקים, המסייעת להתאקלמות מהירה וחלקה של העולים החדשים", מסביר אינצ'ליני סיבה חשובה נוספת לבחירתם של עולים רבים במודיעין. "במבט נרחב יותר, ובמיוחד על רקע התגברות התקריות בעלות האופי האנטישמי בשנים האחרונות ברחבי העולם, אני מעריך שכמות העולים החדשים רק תלך ותגדל".

מרצ'לו אינצ'ליני. סיורי התרשמות למשפחות וביקורי דירות וירטואליים מרצ'לו אינצ'ליני. סיורי התרשמות למשפחות וביקורי דירות וירטואליים

 

ודאות תכנונית לבעל הבית

 

אחד היתרונות המרכזיים שמציעה מודיעין למחפשי הדירות, ובכללם תושבי החוץ, טמון בכך שמדובר בעיר חדשה עם סטנדרט בנייה גבוה, וכן בהיותה העיר "המתוכננת" ביותר בישראל. פירוש הדבר הוא שכיום כל אדם שרוכש בה דירה יכול לדעת מה בדיוק ייבנה בסביבת הנכס, כמו למשל מבני ציבור ומוסדות חינוך.

 

"בארבע השנים האחרונות מתרחשים במודיעין תהליכים משמעותיים ששמים אותה חזק על מפת הנדל"ן הארצית", אומר צחי כץ, מהנדס העיר. "החלטת הוועדה לתכנון ובנייה במודיעין מהקיץ האחרון לאשר את התוכנית להרחבת הבנייה רלוונטית לכ-45% מהדירות בעיר, וצפויה להשפיע לחיוב על איכות החיים של התושבים. בזכות המיקום המרכזי של מודיעין והסמיכות שלה לעורקי תחבורה מרכזיים – גם מערכות התחבורה הציבורית אל העיר וממנה עתידות לקבל שדרוג משמעותי – היא עתידה להפוך ליעד מרכזי הן למגורים, הן לעסקים".

 

"מודיעין הופכת אטרקטיבית עבור עולים חדשים רבים ותושבי חוץ, ולא בכדי. היא מספקת להם אופציה טובה למגורי קבע, לאכסניה בזמן החגים או פשוט מהווה נכס ליום סגריר", מסכם אינצ'ליני. אין לי ספק ששוק הנדל"ן בעיר ימשיך להתפתח ולמשוך אליו עוד רבים מהם".

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"
עוד בזירת הנדל"ן