$
בארץ

הממשלה אישרה: משה טרי ופרופ' טליה איינהורן ישמשו כחברים בוועדה למינוי בכירים

המינויים אושרו פה אחד. השר לוין הביע תקווה שבכך יהיה ניתן לבצע את המינויים הדחופים שעל הפרק, בהם רמטכ"ל, מפכ"ל ונגיד. זאת על אף הפרסום כי לוין ושקד רוצים לבטל את הוועדה

אדריאן פילוט 14:1007.10.18

הממשלה אישרה לפני זמן קצר (א') את מינויים של פרופ' טליה איינהורן ומשה טרי כחברים בוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה (ועדת גולדברג). השרים הצביעו בעד פה אחד.

 

שר התיירות יריב לוין, המקשר בין הממשלה לכנסת, הביע תקווה שבכך תתאפשר פעילות הוועדה וניתן יהיה לבצע את המינויים הדחופים לשורה של תפקידים בכירים ובהם רמטכ״ל, מפכ״ל, נגיד ונציב השב״ס. לוין עוד הלין על "פסילתם של המועדים שהוצעו בשעתו על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו" כלשונו, איריס שטרק ויעקב נגל, המקורבים לנתניהו, וטען כי היא "הייתה בלתי מוצדקת על פניה ופגעה פגיעה קשה ביכולת לשכנע אנשים בעלי ניסיון ויכולת מוכחים לתרום לשירות הציבורי״. עוד הדגיש: ״במשטר דמוקרטי תקין, ביקורת ואישור מינויים צריכה להיעשות על ידי הפרלמנט, לאחר הליך שימוע כפי שנעשה בארה״ב, ולא על ידי ועדות והרשות השופטת אשר בפועל נוטלים לעצמם את הסמכות לקבוע בסופו של דבר מי יתמנה".

 

שטרק ונגל ביקשו להסיר את מועמדותם לתפקיד של נציגי ציבור אחרי ביקורת קשה שהטיחו בהם שופטי בג''ץ על רקע פנייתה של התנועה לטוהר המידות, שמצאה 14 פגמים במינויה של שטרק – כולל פגמים בהתנהלותה האישית בהגשת מסמכים למכרזים לתפקידים ציבוריים - ועוד 7 פגמים לגבי נגל.

 

 

משה טרי וטליה איינהורן משה טרי וטליה איינהורן צילום: http://www.ariel.ac.il, מיכאל קרמר

 

הבוקר פורסם בכלכליסט כי שרת המשפטים איילת שקד, יחד עם לוין, מבקשים לבטל את הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה, האחראית על בחינת מועמדות ל-7 תפקידים החשובים בשירות המדינה לרבות רמטכ''ל, מפכ''ל ונגיד בנק ישראל. שני השרים התבטאו בפומבי כלפי כוונותיהם, אך שניהם מסרו כי לא שוחחו על היוזמה עם מי שאמון על אותה ועדה ויכול לבטלה - נתניהו עצמו.

 

הוועדה הוקמה מכוח חוק ב-1999 ומאז כיהנו בה כראשי ועדה גבריאל בך ויעקב טירקל - שני שופטי בית משפט העליון בדימוס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x