$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

20 מ"ר ב-2,500 שקל לחודש: מעונות הבינתחומי בהרצליה קיבלו היתר אכלוס

בשבוע הבא יאוכלס הבניין הראשון ובו 250 דירות, ובעוד מספר שבועות הבניין השני. בסך הכל כולל הפרוייקט 750 דירות המיועדות ברובן לתלמידי התוכנית הבינ"ל. פתיחת המעונות צפויה למתן את הביקוש למגורים בשכירות בעיר

נמרוד בוסו 14:3526.09.18

מבנה המעונות הראשון של המרכז הבינתחומי בהרצליה קיבל היתר אכלוס (טופס 4) בשבוע שעבר מידי הוועדה המקומית לתכנון ולבניה של עיריית הרצליה. בבניין בן 13 קומות ו-250 יחידות דיור, ובשבועות הקרובים צפוי הבניין השני בעל נתונים זהים לקבל היתר גם הוא. בסך הכל יאוכלסו השנה 500 דירות במעונות הבינתחומי. בניין שלישי, בן 250 דירות גם הוא, מתוכנן להיבנות בעתיד.

 

רוב הדירות מיועדות לדייר בודד, שטחן 20 מ"ר, הן מאובזרות במלואן וכוללות אמבטיה ומטבחון. מחיר השכירות החודשית ליחידה כזו הוא 2,430 שקלים לסטודנט ישראלי, ומחיר מעט גבוה יותר של 720 דולר (כ-2,580 שקל) לסטודנטים מחו"ל הלומדים בבית הספר הבינלאומי שבמכללה. התשלום מכסה את מסי הארנונה וכן קבלת שירותי תחזוקה, ניקיון, אבטחה, חיבור אינטרנט, טלוויזיה רב ערוצית. כמו כן, בכל אחד מהבניינים שטחים משותפים הכוללים חדר כביסה, מועדון ובית קפה. חלק קטן מהדירות גדול יותר, ומיועד לבני זוג. עוד במקום כמה דירות מונגשות, המיועדות לסטודנטים בעלי מוגבלויות.

 

 

מעונות הסטודנטים במרכז הבינתחומי הרצליה מעונות הסטודנטים במרכז הבינתחומי הרצליה צלם: עמית שעל

 

כיום עומד מספר הסטודנטים במרכז הבינתחומי על 7,000 איש, מהם 2,000 המגיעים מחו"ל. עד היום היתה השכרת דירה בהרצליה פתרון המגורים המרכזי עבור הסטודנטים מחו"ל כמו גם חלק גדול מהישראלים – עובדה אשר הגדילה מאד את הביקוש לדירות להשכרה בעיר וייקרה את מחירן. כעת צפויה פתיחת המעונות להקל מעט את העומס על שוק השכירות בעיר.

 

בניית המגדלים מומנה בחלקה מכספי תרומות והם ייקראו על שם התורמים. הבניין הראשון, אשר יאוכלס כבר בשבוע הבא, ייקרא בית מייקל, על שמו של מייקל רקנאטי. המבנה השני ייקרא מעונות קרמר, על שם דפנה וג'ראלד קרמר.

 

פרופ' אוריאל רייכמן, נשיא המרכז הבינתחומי אמר: "כ-2,000 סטודנטים מהבינתחומי לומדים בבית הספר הבינלאומי ע"ש רפאל רקנאטי - רובם המכריע יהודים, אשר בהמשך בוחרים להישאר בישראל. הם אנשים צעירים, שמגיעים מיותר מ-80 מדינות בעולם. המעונות החדשים מאפשרים לנו לתת להם, כמו גם לסטודנטים ישראלים המגיעים מישובים מרוחקים, מענה טוב יותר, של מגורים בתוך הקמפוס שיקלו עליהם את ההתערות בחיים האקדמיים ובחיי החברה בקמפוס".

 

משה פדלון, ראש עיריית הרצליה אמר כי: "פתיחת המעונות ושחרור הדירות ששוכרים הסטודנטים יפנו לזוגות צעירים ילידי העיר דירות המתאימות להם. בנוסף, הכלכלה העירונית תרוויח רבות מכך שהסטודנטים שעדיין אינם תושבי העיר יהפכו לכאלו. בכך הם יעשירו את ההון האנושי שלנו, יניעו את הכלכלה העירונית ובמיוחד את העסקים ומקומות הבילוי במרכז העיר, יהפכו את העיר לצעירה יותר, יעלו את יוקרתה בארץ ובעולם וישתלבו במארג ההתנדבות העירוני לצד פעילות בחינוך הפורמאלי והלא-פורמאלי.

 

"כעיר אוניברסיטאית המעונות הם מוקד חיוני לביסוס הקהילה הסטודנטיאלית האיכותית שלנו. קהילה ברמה גבוהה כזו יכולה להיווצר רק בשיתוף פעולה פורה כמו שיש בין המרכז הבינתחומי לעירייה שמעריכה את פועלו. ובכך אנחנו עושים צעד נוסף להפוך את הרצליה לבוסטון של מדינת ישראל".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x