שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

כתב אישום נגד בעלי חברות אבן ושיש על עבירות מס והלבנת הון ב-68 מיליון שקל

לפי כתב האישום, יוסף טקטקה עשה שימוש בשורה של חברות קש במטרה להוציא חשבוניות עבור החברות שבבעלותו, למרות שלא סופקה כל סחורה ולא בוצעה כל עבודה על ידי חברות הקש

שירות כלכליסט 12:3605.09.18

הפרקליטות הגישה לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד יוסף טקטקה ובנו עאיד, בעלי חברות אבן ושיש בירושלים, בגין ביצוע עבירות מס והלבנת הון בהיקף של מעל 68 מיליון שקל. כתב האישום הוגש גם נגד נאשמים נוספים הרשומים כבעלי חברות הקש, חלקם פעלו לשם הוצאת החשבוניות הפיקטיביות או השבת הכסף ששולם לכאורה לחברות הקש באמצעות המחאות.

 

על פי כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד שרית משגב, יוסף טקטקה, מנהל ובעל שתי חברות אבן ושיש, עשה שימוש בשנים 2012-2017 בשורה של חברות קש במטרה להוציא חשבוניות עבור החברות שבבעלותו, למרות שלא סופקה כל סחורה ולא בוצעה כל עבודה על ידי חברות הקש, והכל לשם הונאת רשות המסים.

 

(ארכיון) (ארכיון) צילום: שאטרסטוק

 

החשבוניות הפיקטיביות נרשמו בהנהלת החשבונות של החברות שבבעלותו ושיקפו עסקאות אמת מול חברות הקש, שכלל לא בוצעו, וכנגדן נרשמו בהנהלת החשבונות מצגי שווא לפיהם בוצעו תשלומים בגין העסקאות המוזכרות בחשבוניות הפיקטיביות. ההיקף הכולל של החשבוניות הפיקטיביות שהוצאו במסגרת הקשר ההיה כ-93 מיליון שקל. בהתאם לכך הגישה אחת החברות דיווחים כוזבים למס הכנסה ולמע"מ בהיקף של 88 מיליון שקל. החברה השנייה הגישה דיווחים כוזבים למס הכנסה ולמע"מ בהיקף של 4.8 מיליון שקל. בכך הקטינו שלא כדין את תשלומי מס הכנסה ומע"מ אשר שילמו בשנים האמורות.

 

הפרקליטות הגישה בקשה חילוט בגין רכוש שנתפס בהיקף של מיליוני שקלים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x