משפט

בית המשפט אישר הגשת תביעה ייצוגית נגד בזק ב-2 מיליארד שקל

הטענה - בזק לא דיווחה על הרפורמה וההפחתה בדמי הקישוריות בדיווח מיידי. השופטת: "אין ספק כי המידע בדבר חיוב בזק לספק למתחרותיה את שירותי הטלפוניה – הוא בגדר מידע מהותי"

משה גורלי 16:4427.08.18

"אין ספק כי המידע בדבר חיוב בזק לספק למתחרותיה את שירותי הטלפוניה – הוא בגדר מידע מהותי", קבעה שופטת המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בת"א דניה קרת-מאיר שאישרה היום את הגשת התביעה הייצוגית נגד בזק על כך שלא ציינה כמהותי בדיווחיה סדרה של מהלכים שנוגעים לרפורמת השוק הסיטונאי ולהפחתת דמי הקישוריות.

 

 

 

את התביעה על סך שני מיליארד שקל הגישו עורכי הדין רונן עדיני ואפי שאשא בשם ע.א.ד.א ליעד אחזקות. לטענתם "בזק בחרה להעלים מציבור המשקיעים את אבדן ההכנסות הדרמתי הצפוי לה", ולכן עליה לפצותה. קרת-מאיר קיבלה את הטענה שמדובר בחומר "מהותי לגביו הייתה החברה צריכה לפרסם דיווח מהותי".

 

 

השופטת דניה קרת-מאיר השופטת דניה קרת-מאיר צילום: שאול גולן

 

בזק טענה כי הרפורמה אינה חשובה ולכן אינה מהווה "מידע מהותי" לציבור המשקיעים וכי היא לא היתה צריכה לדווח עליה יותר ממה שכפי שעשתה בפועל.

 

עדיני ושאשא מוסיפים שכאשר כבר דיווחה, עשתה זאת בזק בצורה מוצנעת תוך שניסתה לגמד את חשיבות הרפורמה. הם אף הצביעו על הסתירה בכך שבזק עתרה לבג"ץ ואף הגישה עתירה מנהלית נגד משרד התקשורת שם תקפה בחריפות את הרפורמה כפוגעת בה קשות ובמקביל טענה כי המידע אודותיה אינו חשוב או מהותי.

 

השופטת פסקה 150,000 ש"ח הוצאות משפט בבקשת האישור לטובת המבקשת-התובעת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x