$
בארץ

הג'וב החדש של אולמרט: ישמש מגשר בסכסוך על עסקאות נשק של רוני מילוא

ראש הממשלה לשעבר, שריצה 16 חודשי מאסר עד לפני שנה בגין עבירות שוחד, נענה בחיוב לפנייה שקיבל מטעם הצדדים בסכסוך, ראש עיריית ת"א לשעבר וחברת הנשק הגיאורגית שינדזה

נעמי צורף 17:0902.07.18

אהוד אולמרט ישמש כמגשר בסכסוך על עסקאות הנשק בין אש עיריית תל אביב לשעבר רוני מילוא, המיוצג על ידי עו"ד רם כספי, לחברת הנשק הגיאורגית שינדזה המיוצגת על ידי עו"ד אילן סופר. אולמרט קיבל פנייה מהצדדים - ונענה בחיוב.

 

ביולי שעבר השתחרר אולמרט מהכלא לאחר שריצה 16 חודשי מאסר בגין עבירות של קבלת שוחד ושיבוש הליכי משפט. 

 

רוני מילוא רוני מילוא צילום: אוראל כהן

 

לפי התביעה, החברה סיפקה שירותי ייעוץ בגיאורגיה לחברה בבעלותו של מילוא בתחום תעשיית הנשק וההגנה האזרחיים החל משנת 2008. כך, טוענת שינדזה בכתב התביעה כי בשנת 2015, לאחר שנים של שיתוף פעולה מוצלח, החליטה חברת מילוא להפסיק את שיתוף הפעולה עם החברה הגיאורגית ולא לקדם עוד עסקאות באמצעותה. "ואולם", נכתב בתביעה, "למרבה הצער הסתבר, שלא רק שחברת מילוא הפסיקה את שיתוף הפעולה עם חברת שינדזה, אלא שהיא גם נמנעה מלהעביר לחברת שינדזה את מלוא התמורה המגיעה לה".

 

בתביעה נטען כי על פי הערכות, החברה של מילוא חייבת לחברה הגיאורגית סכום כמה מיליוני שקלים, נגזרת לעסקאות בשווי עשרות מיליונים. החברה של מילוא, כך נטען, פעלה לקבל חוזי עבודה לחברת הביטחוניות בגיאורגיה ולגזור מהן עמלות – מתוכן היה עליה להעביר לחברה הגיאורגית 33.3%. על פי תצהיר שהוגש על ידי תצהיר של אחד מנציגי חברת שינדזה, העסקאות כללו גם פרויקטים של חברות אלביט ורפאל.

 

אהוד אולמרט, אחרי שחרורו מהכלא אהוד אולמרט, אחרי שחרורו מהכלא צילום: אבי מועלם

 

מילוא, באמצעות עו"ד רם כספי, הכחיש את הטענות לחוב כספי כלשהו, כשלדבריו פעל בהתאם להסכמים. לגרסתו, חברת שינדזה החליפה בעלות בחברה מבלי שדווח לו על כך. "מטבע הדברים", כתב מילוא בתצהיר שהגיש לבית המשפט, "שאין בדעתי לפרט במסגרת תצהיר זה את מהות העסקאות שבוצעו בין התעשיות הביטחוניות בישראל עם ממשלת גיאורגיה. בהקשר זה יודגש כי כל העסקאות הביטחוניות של חברת אלביט הופסקו (נגדעו) באופן חד צדדי על ידי ממשלת גיאורגיה עוד בשנת 2008 ובפועל לא נערכו עסקאות חדשות שהחברה התבקשה כביכול לתת לגביהן שירותי ייעוץ ומבחינה זו אין ולא יכולה להיות לתובעת עילת תביעה כלשהי כלפי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x