$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

חברת שינדלר זכתה במכרז המעליות והדרגנועים של הרכבת הקלה בתל אביב

המכרז כולל אספקה של 106 דרגנועים ו־63 מעליות שיותקנו ביותר מ־20 תחנות בקו האדום שאמור להתחיל לפעול באוקטובר 2021, כאשר על פי ההערכות ההיקף הכספי שלו ינוע בין 120 ל-150 מיליון שקל

ליאור גוטמן 19:0017.06.18
חברת המעליות שינדלר היא הזוכה במכרז הענק לאספקת מעליות ודרגונים לכלל התחנות של הרכבת הקלה בתל אביב, כך נודע לכלכליסט. מכרז הדרגנועים והמעליות הוא אחד המכרזים הגדולים בפרויקט הקו האדום, הוא הקו הראשון של הרכבת הקלה, שאמור להתחיל ולפעול באוקטובר 2021. המכרז כולל אספקה של 106 דרגנועים ו־63 מעליות שיותקנו ביותר מ־20 תחנות בקו, כאשר על פי ההערכות ההיקף הכספי שלו ינוע בין 120 ל-150 מיליון שקל.

 

 

 

המכרז יצא לדרכו בסוף 2017 כאשר מאז פרסמה חברת נתיבי תחבורה עירוניים הממשלתית (נת"ע) כ-18 הבהרות ותיקונים, מה שהוביל להגשת ערעור על ידי חלק מהמתמודדים על תקינותו לכאורה של ההליך. ביהמ"ש ביקש במרץ האחרון שורת הבהרות כאשר אחת המתמודדות בו, היא טיסנקרופ הגרמנית, פרשה ממנו בישורת האחרונה מסיבה לא ידועה. ההערכות בענף התחבורה היו שהחברה מנסה להתחמק מרכש גומלין במסגרת החובות שיוטלו על הזוכה. עוד השתתפו במכרז קונה הפינית ואלקטרה הישראלית, שניגשה עם אוטיס האמריקאית.

 

הדמיה של דרגנועים בתחנת אלנבי הרכבת הקלה הדמיה של דרגנועים בתחנת אלנבי הרכבת הקלה צילום: נת"ע

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x