$
חדשות נדל"ן

טלוויזיה לכל אסיר: קוזניצקי יקים את בית הכלא הצבאי החדש

חברת מנרב אחזקות שנמצאת בשליטת אברהם קוזניצקי זכתה היום במכרז של משרד הביטחון להקמת הקריה המשפטית ובסיס הכליאה "נווה צדק" בסמוך לבסיס בית ליד. סיום הבנייה צפוי בעוד כשנתיים וחצי ומנרב צפויה לקבל בתמורה 236 מיליון שקל

אורן פרוינד 12:2405.06.18

חברת מנרב אחזקות שבשליטת אברהם קוזניצקי זכתה היום (ג') במכרז להקמת הקריה משפטית ובסיס כליאה מרכזי "נווה צדק", שיקום בסמוך לבסיס הצבאי בית ליד שבשרון.

 

מחנה "נווה צדק" הוא פרויקט של אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון. מדובר בפרויקט בנייה ענקי, בהיקף של למעלה מ-30 אלף מ"ר רבוע, בפריסה של כ-150 דונם, שבמרכזו כלא צבאי חדש ומתקדם עם כ-1,000 מקומות כליאה. הוא צפו להחליף את בתי הכלא המיתולוגיים: כלא 4 בצריפין וכלא 6 שבין עתלית לבין חיפה.

 

פרויקט "נווה צדק" מהווה אחת מאבני הדרך המרכזיות בפרויקט שוה"מ (שיווק והעתקת מחנות) לפינוי בסיסי צה"ל ממרכזי הערים, זאת לטובת הקמת עשרות אלפי יחידות דיור. אל הקריה המשפטית החדשה יועתקו יחידות הפרקליטות הצבאית, בתי הדין הצבאיים מכל רחבי הארץ (חיפה, יפו, קסטינה וצריפין) וכמובן את בתי הכלא הצבאיים לחיילים וחיילות. צה"ל עדכן כי "השטח לכלוא במתחם החדש יעמוד על כ-4.5 מ"ר. חדרי הכלואים יאובזרו בטלוויזיה, מיטות ושירותים ומקלחת לכל תא".

  

הדמיית מתקן הכליאה החדש של צה"ל הדמיית מתקן הכליאה החדש של צה"ל

 

משך הקמת הפרויקט תעמוד על כ-29 חודשים ממועד קבלת צו תחילת העבודה ומנרב צפויה לקבל על הקמת הפרויקט תמורה של כ-236 מיליון שקל בתוספת מע"מ. בשבוע שעבר דיווחה מנרב על זכייה נוספת במכרז של משרד הביטחון להקמת מבנים ותשתיות בקמפוס רמות בבאר שבע - פרויקט שכולל בעיקר עבודות ביסוס, פיתוח והקמה של שבעה מבנים, לרבות מבני מגורים, מבני הדרכה ואודיטוריום, בשטח כולל של כ-15 אלף מ"ר. התמורה הכוללת עבור הפרויקט נאמדת בכ-125 מיליון שקל בתוספת מע"מ, ותקופת ההקמה הצפויה הינה כשנתיים.

 

חברת מנרב אחזקות נוסדה בשנת 1969 על ידי אברהם קוזניצקי, המכהן כיו"ר החברה. עיקר פעילותה של החברה הינה בענף הנדל"ן: ייזום פרויקטים לבנייה למגורים (באמצעות חברת הבת הציבורית מנרב פרויקטים); זכיינות בשיטת B.O.T, ביצוע עבודות קבלניות לבנייה ותשתיות במגזר הציבורי, העסקי והפרטי וכן השכרה וניהול נכסים מניבים. פיני דקל משמש כמנכ"ל החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x