שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר, הודיע על סיום תפקידו

גרונר מונה לפני שלוש שנים; מטעם המשרד נמסר כי "גרונר יסיים את תפקידו בתום מושב הקיץ של הכנסת. ראש הממשלה הודה לו על שירותו וביקש ממנו להשלים את רפורמת רישוי העסקים במהלך המושב הנוכחי"

אדריאן פילוט 22:0328.05.18

לאחר שלוש שנים בתפקיד: מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר, הודיע לראש הממשלה בנימין נתניהו על כוונתו לסיים את תפקידו, כך נמסר הערב (ב'). 

 

 

 

עוד נמסר מטעם משרד ראש הממשלה כי "גרונר יסיים את תפקידו בתום מושב הקיץ של הכנסת. ראש הממשלה הודה לאלי גרונר על שירותו וביקש ממנו להשלים את רפורמת רישוי העסקים במהלך המושב הנוכחי".

 

עזיבתו של גרונר אינה מפתיעה שכן מזה שנה לפחות עולות שמועות על אפשרות זו. גרונר היה מהגורמים המקורבים לראש הממשלה שדחפו אותו בתחילה לוותר על הרפורמה בחברת החשמל ולא לוותר על ההליך שהחל מול בג''ץ בנושא האיסור על ועדי עובדים לנקוט בצעדים ארגוניים בתגובה לרפורמה מבנית. אלא שלפי שעה, נתניהו ויתר על ההליך בבג''ץ -  תנאי הכרחי מבחינתו של יו''ר ההסתדרות אבי ניסנקורן - והעדיף לקדם את הרפורמה שצוברת מדי יום ביקורת חריפה.

אלי גרונר אלי גרונר צילום: אוראל כהן

 

לפני שהחל את תפקידו במאי 2015, שימש גרונר כציר הכלכלי של ישראל בוושינגטון, וכן בתפקידים בכירים במגזר העסקי, ביניהם בחברות מקינזי ותנובה.

 

בהודעה מטעם משרד ראש הממשלה נמסר כי "במסגרת תפקידו, גרונר הוביל את עבודת המטה והמדיניות האסטרטגית המתבצעת במשרד ראש הממשלה במכלול הנושאים הכלכליים, החברתיים והאזרחיים, מטעמו של ראש הממשלה. הוא ביצע זאת תוך עבודה מול כלל משרדי הממשלה, הרשות המחוקקת, רשויות מקומיות, וגורמי המפתח במשק. בין הרפורמות שהוביל גרונר נמנות הורדת עודף הרגולציה ויוקר המחיה, אישור מתווה הגז, הרפורמה ברישוי עסקים, גיבוש ואישור התכניות הלאומיות לבריאות דיגיטלית ותחבורה חכמה, הקמת מערך הסייבר, רפורמה מקיפה באכיפת חוקי התכנון והבנייה וחקיקת חוק הנומרטור. כמו כן, גרונר הוביל הטמעה של שיטות ניהול מתקדמות במגזר הציבורי ובראשן דיווח לציבור על ביצוע של החלטות ממשלה ותכניות עבודה ופתיחת מאגרי המידע הממשלתיים בפני הציבור".

 

 

במרכז: בנימין נתניהו ואלי גרונר במרכז: בנימין נתניהו ואלי גרונר צילום: לע"מ

 

נתניהו מסר כי "אני מודה לגרונר על עבודתו המסורה בקידום נושאים בעלי חשיבות גדולה בתחומי הכלכלה והחברה. הפעולות שהוביל מטעמי, כגון הורדת עודף הרגולציה, חוק הנומרטור וגיבוש מתווה הגז ישפיעו על הציבור ועל הכלכלה הישראלית עוד שנים רבות".

 

 

 

גרונר עצמו מסר כי "אני מודה לראש הממשלה על ההזדמנות שנתן לי להוביל מהלכים משמעותיים עבור הכלכלה והחברה בישראל. השלמת הרפורמה ברישוי עסקים היא נקודה טבעית ונכונה עבורי למסור את המושכות לבא אחרי. חכמינו אמרו 'לא עליך המלאכה לגמור' ואני מאחל לראש הממשלה ולבא אחרי הרבה הצלחה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x