$
פרויקטים

נווה מונוסון – לא רק בתים פרטיים!

נווה מונוסון מהווה ישוב אידיאלי עבור משפחות צעירות רבות אולם עד כה לא ניתן היה למצוא בישוב דירות חדשות בבנייה רוויה. פרויקט חדש בישוב משנה את המציאות ונראה כי מדובר בבשורה מעניינת לכל השוקלים מגורים בבקעת אונו

בחסות אשדר בשיתוף ענב 10:5216.05.18
ישוב כפרי – אופציה מועדפת על ידי הישראלים

מה הקריטריונים העומדים בראש סדר העדיפויות של הישראלים, כאשר הם בוחרים כתובת מגורים חדשה? ובכן, איש לא יופתע שבראש סדר העדיפויות עומד נושא החינוך אבל לא רק – ישראלים חולמים על החיבור בין יישוב בעל אופי כפרי וקהילתי, מעמד סוציו אקונומי גבוה ולא פחות חשוב – גישה נוחה ומידית לעורקי התחבורה למטרופולין.

 

כדי להבין איך הקריטריונים האלה מתגבשים לכדי העדפה, כדאי להיזכר בסיפורי הצלחה נדל"ניים כמו שכונת הראשונים ברמת השרון, שכונת ותיקים ורמת חן ברמת גן ויישובים קהילתיים בבקעת אונו. השכונות והישובים האלה מאופיינות בכך שהן נותרו מובלעות כפריות בלב יישובים עירוניים ומציעים לתושביהם חוויה קהילתית אינטימית, הנהנית משירותים עירוניים מצוינים וחיבור למטרופולין. ישובים אלה זוכים באופן מסורתי לביקוש קשיח, הן לדירות חדשות והן לדירות מיד שניה.

 

 

היצע נמוך באזור הוביל לקפיצת מחירים

עם זאת, המציאות היא כי השילוב בין סביבת מגורים כפרית ואינטימית ובנייה רוויה כמעט ואינו קיים ברחבי הארץ, ועל אחת כמה וכמה במרכז. לכן, פרויקטים שנבנים באזורים כאלה מתומחרים ברמה גבוהה מאוד והמלאים דלים הן לדירות חדשות והן לדירות יד שניה.

 

אחד האזורים המועדפים על ידי משפחות צעירות המבקשות קרבה מידית למרכז, המשלבת סביבת מגורים אינטימית הוא אזור בקעת אונו. אין עוררין על כך שאזור זה מהווה את אחד ממוקדי העניין למשפחות צעירות מרקע סוציו-אקונומי גבוה שמחליטות לעזוב את תל אביב, רמת גן וגבעתיים ועדיין רוצים להישאר בקרבה מידית לגוש דן ובסביבה שנחשבה עד לשנים האחרונות אינטימית. האזור מהווה אבן שואבת לרוכשי דירה ראשונה ומשפרי דיור הן מגוש דן והן מבקעת אונו, המזהים את היתרונות של האזור. בחינת המחירים, שדווחו לרשות המסים ומצוינים באתר מדל"ן, באזור מראה כי בעשור החולף הוכפלו בממוצע מחירי דירות חדשות ודירות יד שניה. לדוגמא:

 

• בקרית אונו המחירים הממוצעים עלו מרמה של 1.2 מיליון שקלים ב- 2008 לרמה של 2.2 מיליון

• ביהוד מחירה הממוצע של דירה ב- 2008 עמד על כ- 780 אלף שקלים ואילו בשנת 2018 הגיע לרמה של 2 מיליון שקלים

• בגני תקווה המחירים קפצו בעשור זה מרמה של מיליון שקלים, לרמה של כ- 2.5 מיליון שקלים נכון לעכשיו.

 

נווה מונוסון –המבוקש ביותר בבקעת אונו

אחד הישובים הכפריים שמככבים ברשימת החלומות של רוכשי הדירות המתעניינים באזור בקעת אונו הוא נווה מונוסון. הישוב הוקם בשנת 1953 ומאכלס כ- 2,600 תושבים, המגדירים אותו כקיבוץ בעיר ומציינים לחיוב את תחושת הקהילתיות, הנגישות לעורקי התחבורה הראשיים וחשוב מכל – את מערכת החינוך המצוינת ממנה נהנים ילדי הישוב.

 

בתי הספר בישוב נמצאים בין המקומות הראשונים של מדד הטיפוח של משרד החינוך, נתון המציב את בתי הספר ביישוב בראש הדירוג הארצי. אתר מדל"ן, המשכלל את ציוני מבחני המיצ"ב בכל בתי הספר בארץ, מעניק לבתי הספר ביישוב ממוצע ציונים של 87, מול ממוצע ארצי העומד על 55. לצד בתי הספר, בישוב ניתן למצוא מגוון פעילויות לילדים, לרבות מתנ"ס, חוגים שונים לילדים וגינות משחק ציבוריות מטופחות.

 

לפרטים נוספים ויצירת קשר לחצו כאן>>

 הדמיה: ויופוינט

 

"לא ידענו שאפשר לקנות דירה חדשה בנווה מונוסון"

עד לאחרונה, לא היה ניתן לרכוש ביישוב דירות חדשות, אלא רק וילות ובתים פרטיים במחירים גבוהים ביחס לשוק. כתוצאה מכך, רוכשי הדירות בבקעת אונו כלל לא לקחו את הישוב הכפרי בחשבון. רחלי בריזל– סמנכ"ל השיווק והמכירות בחברת אשדר מקבוצת אשטרום, הבונה את פרויקט אשדר מונוסון מספרת: "המשפט הראשון של רוב הלקוחות שלנו הוא: לא ידענו שאפשר לקנות דירה בנווה מונוסון! ואכן, אשדר מונוסון הוא הפרויקט היחיד שמציע דירות ביישוב, נכון להיום. הפרויקט מהווה הזדמנות חד פעמית לקנות דירה וליהנות מסגנון החיים הירוק והאינטימי המאפיין את היישוב"

 

אשדר מונוסון – הזדמנות של פעם בחיים

פרויקט אשדר מונוסון יכלול, עם השלמתו, עשרה בניינים בני 16 קומותובהם כ- 620 דירות. בריזל אומרת בהקשר זה: "הפרויקט שלנו מאופיין בכך שהוא משלב את היתרונות שבמגורים בפרויקט דירות יוקרתי, ובו דירות 4 ו-5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים, עם האפשרות להתגורר באחד היישובים הנחשקים בישראל". הפרויקט ממוקם בסביבה ירוקה ודייריו ייהנו מנוף פתוח ליישוב ומערבה לכיוון גוש דן והים, זאת בזכות העובדה כי מסביבו בניה נמוכה. כל זאת במחיר אטרקטיבי של 2.5 מיליון שקלים לדירת חמישה חדרים, המהווה מחיר תחרותי במיוחד באזור בקעת אונו.

 

יתרון חשוב נוסף ממנו ייהנו הדיירים הוא העובדה כי הילדים יוכלו להגיע לגנים, לבתי הספר ולמתנ"סים ללא צורך לחצות כביש ותוך שההורים נהנים מראש שקט ותחושת בטחון הנובעת מנוכחותה של חברת אבטחה בכניסה ליישוב.

 

אשדר מונוסון משקף הזדמנות חד פעמית לשלב מגורים בדירה עם סגנון חיים כפרי ואינטימי בנווה מונוסון. כל זאת תוך נגישות מלאה, נוחה ומהירה לתל אביב. נכון להיום נמכרו למעלה מ- 50% מהפרויקט ואני מאמינה כי נשלים את המכירות לפני אכלוסו הצפוי בעוד כשנה וחצי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x