$
בארץ

הכנסת אישרה: קציני משטרה יוכלו לחסום קווי טלפון המשמשים לפרסום שירותי זנות

לפי הצעת החוק שאושרה, קצין משטרה שהוסמך לכך יוכל להוציא צו המורה למפעיל סלולרי לחסום מספר טלפון לתקופה שלא תעלה על 30 ימים - אם קיים יסוד סביר להניח שהקו משמש לצורך ביצוע עבירות של פרסום שירותי זנות

שחר אילן 21:0212.03.18

מליאת הכנסת אישרה פה אחד בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק חסימת מספר טלפון לשם מניעת ביצוע עבירות, שיזמו חברות הכנסת מירב מיכאלי, יוליה מלינובסקי ועוד. החוק מאפשר בין היתר לנתק את קווי הטלפון המופיעים על כרטיסי הזנות המוצמדים למגבי מכוניות וכן מספרי טלפון המשמשים להזמנת סמים.

 

החוק קובע כי קצין משטרה שהוסמך לכך יוכל להוציא צו המורה למפעיל סלולרי לחסום מספר טלפון לתקופה שלא תעלה על 30 ימים (עם אפשרות הארכה). זאת, אם קיים יסוד סביר להניח שהקו משמש לצורך ביצוע עבירות של פרסום שירותי זנות, עבירות של יצוא, ייבוא, סחר או אספקה של סמים, עבירות תיווך או הדחת קטין לשימוש בסמים ועבירות של איסור הפצת חומר מסוכן או השימוש בו.

 

מרב מיכאלי מרב מיכאלי צילום: אלכס קולומויסקי

בדברי ההסבר נכתב: "בשנים האחרונות נפוצה בישראל תופעה של שימוש במכשירי טלפון סלולריים לצורך ביצוע עבירות שונות". העבירות מתבצעות תוך הסתרת הזהות של המבצע, למשל בדרך של פרסום מספר טלפון שאין לו בעלים רשום (קו טלפון שהתשלום בעבורו נעשה מראש במסגרת מסלול "פריפייד"), מה שמקשה להגיע אל העבריין. הצעת החוק מבקשת להתמודד עם התופעה באמצעות חסימת הקו.

 

בלשי מחלק המוסר של ימ"ר ת"א אמרו לפני כמה חודשים בדיון בכנסת שנושא ניתוק קווי הטלפון שעל הכרטיסים חיוני למאבק בזנות. "המספרים הללו שווים הון עתק לבתי הבושת, שמוכרים אותם אחד לשני כאשר הם נסגרים. ברגע שמורידים את הקו, בתי הבושת מאבדים את הלקוחות. זה מנטרל את כל סוגי הפרסומים בהם מופיעים המספרים וזו פגיעה כלכלית. זה דבר שיכול לערער את השטח", אמרו הבלשים.

 

ח"כ מיכאלי אמרה כי "הגיל הממוצע שבו ילדות נדחפות לזנות בישראל הוא 11, זו אינה בחירה מקצועית. זה אונס. נשים בזנות לא מגיעות לפנסיה, הן מתות בגיל 40 בממוצע".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x