$
חדשות נדל"ן

שיא חדש בתמ"א 38? דיירים בר"ג יגדילו שטח דירתם פי שלושה

הדיירים המתגוררים בבניין בנווה יהושע בדירות של 50 מ"ר, צפויים לקבל כל אחד דירה בשטח כולל של כ-150 מ"ר. כל דייר יקבל דירה בקומה אחת מעל הקומה המקורית ושתי חניות בטאבו

דותן לוי 12:3705.03.18

דיירי בניין מגורים ברמת גן צפויים לקבל דירות הגדולות בשטחן פי שלושה משטח הדירה הקיים. מדובר בבניין קיים בן שתי קומות, הכולל ארבע דירות בנות כ-50 מ"ר כל אחת ברחוב נווה יהושע בעיר. במקום דירתם הנוכחית יקבלו הדיירים דירה חדשה בשטח של 146 מ"ר – המהווה תוספת של כ-100 מ"ר לכל דירה. את הפרויקט יזמה קבוצת גבאי, והבניין החדש צפוי לכלול 20 דירות ב-9 קומות מעל 3 מרתפי חניה, כאשר לכל דירה קיימת יוצמדו שתי חניות בטאבו. כמו כן, כל דירה תמוקם קומה אחת מעל הקומה בה מצויה הדירה הקיימת.

ההיתר שהתקבל, הוצא לאחר למעלה מארבע שנים של הליכי רישוי. בשבועות הקרובים הדיירים יקבלו הודעות פינוי ויכוסו גם עלויות ההובלה שלהם ודמי השכירות לכל דייר למשך כל תקופת הבנייה. הבניין הקיים צפוי להיהרס במהלך חודש אפריל וצפי העבודות הוא כשנתיים. דירות בפרויקט צפויות להימכר בין 1.5 מיליון שקל עבור דירת 3 חדרים ועד 2.8 מיליון שקל לדירת 6 חדרים.

הדמיית הפרויקט ברמת גן. דירות יימכרו ב-1.5 מיליון שקל ל-3 חדרים הדמיית הפרויקט ברמת גן. דירות יימכרו ב-1.5 מיליון שקל ל-3 חדרים הדמיה: נטרייס הדמיה

 

לדברי עו"ד זיו גרומן, שותף מייסד במשרד גרומן ושות' אשר ייצג את הדיירים, "מדובר בפרויקט שהחל אי שם בשנת 2013. טרם פניית הדיירים אלינו קיבלו הראשונים הצעות שכללו הוספת ממ"ד לשטח הקיים בלבד. לאחר שקיימנו מכרז, הצלחנו להביא למצב בו כל דייר קיים מקבל שתי דירות כאשר שטח כל דירה הינו 73 מ"ר (יחדיו 146 מ"ר). לימים, ולנוכח השינוי הגדול שארע בעיריית רמת גן במסגרתו זכויות הבנייה הצטמצמו, הצלחנו להביא למצב שאף מ"ר לא פחת מהדיירים הקיימים, אולם בשל הפחתת הצפיפות, כל דייר מסתפק בדירה אחת בשטח כולל השווה לשטח שתי הדירות החדשות שהובטחו לו מלכתחילה. בנוסף, במהלך התקופה הצלחנו להביא לביטול החכירות והעברת הדיירים לבעלות מלאה במקרקעין".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x