$
נדל"ן מסחרי
האדר מובייל זירת הנדל"ן מעודכן

רמת סיב: משרדים למכירה החל בגודל של 25 מ"ר ברוטו

אזור התעשייה רמת סיב בפתח תקוה מקבל זריקת עידוד עם מודל מאוזן של עירוב שימושים. מנכ"ל MSN נדל"ן גיל מולכו: "פריים לוקיישן במחירי רצפה"

יעל גל-און 09:1611.02.18

בשיתוף MSN נדל"ן

 

העיר פתח תקוה כוללת שלושה אזורי תעשייה עיקריים, פארק עופר (אזורים) בקרית אריה, קרית מטלון וסגולה, המשכנים עשרות רבות של חברות הייטק ו־IT בינלאומיות, מפעלי תעשייה כבדה, חברות ביטוח ואחרות. באזורים אלו הוקמו גם בתי משפט אזוריים, שטחי מסחר וקניונים גדולים המושכים קהל גדול של קונים מרחבי האזור. באחרונה הנגישות הגבוהה באמצעות רישות קווי אוטובוסים ותחנות רכבת ישראל הממוקמת בשני מוקדים מרכזיים, והרכבת הקלה שתעבור בציר ז'בוטינסקי הראשי הופכים את המתחמים ליעדים אטרקטיביים עבור חברות רבות.

 

ראש עיריית פתח תקוה איציק ברוורמן: "באחרונה פורסם שפתח תקוה מוקמה בצמרת דירוג היציבות הפיננסית של הערים בישראל וכי בעיר קיים אחוז הגידול הגבוה ביותר בפתיחת עסקים וזאת לצד רמת סיכון נמוכה. מדובר בנתונים מצוינים ואני גאה שבפתח תקוה, העיר החמישית בגודלה במדינת ישראל, מתחוללת מהפכה של ממש. העיר זוכה לכינוי 'עמק הסיליקון' ולא בכדי. אנו נמשיך להשקיע בפיתוח העיר, בקידום אזורי התעשייה ונמשיך לתת שירות איכותי לבעלי העסקים מחד ולתושבים מאידך".

 

ראש עיריית פתח תקוה איציק ברוורמן   ראש עיריית פתח תקוה איציק ברוורמן צילום: עמית שעל

 

פעילות עסקית ביום, מתחם בילויים בלילה

בעירייה מתגאים במודל מוצלח של עירוב שימושים באזור התעשייה. "רמת סיב משלבת כיום פעילות עסקית ואזור בילויים אטרקטיבי המושך אליו אלפי מבלים. במהלך שעות היום פועלות במקום מגוון רחב של מסעדות, ובשעות הערב הופך האזור למתחם בילויים ענק הכולל פאבים, בתי קפה וחדשנות קולינרית. אני מאמין שהשילוב של שירות טוב ויעיל של הרשות, המעודד פתיחת עסקים בעיר, יחד עם נגישות נוחה ושפע המסעדות ובתי הקפה, הופך את אזורי התעשייה בעירנו לאטרקטיביים בארץ". אומר ראש העיר.

 

הגודל כן קובע

רכישת חללים בבניין משרדים הוא הטרנד החדש בתחום הנדל"ן בארץ. בדרך כלל, השטחים המוצעים למכירה מתחילים בגודל של כ־150 מ''ר. אולם ברמת סיב מציעה חברת MSN נדל"ן שטחי משרדים למכירה בגודל החל ב־25 מ''ר ברוטו. חברת MSN נדל"ן המתמחה באיתור השקעות נדל"ן בונה במקום בניין משרדים של שש קומות הממוקם בתווך בין בית המשפט, בית החולים בילינסון והכביש המחבר את שכונת אם המושבות בעיר לאזור המרכז בנסיעה קצרה של 7 דקות. הבניין החדש השוכן ברחוב משרד הביטחון נבנה בסמוך גם לרכבת הקלה, ויכלול חניון תת קרקעי וקומת מסחר אחת. גודל כל קומה יהיה כ־1,000 מ"ר, כאשר בכל אחת מחמש הקומות של חללי המשרדים ניתן יהיה לקנות שטחים החל ב־25 מ"ר ברוטו ועד לקומה שלמה.

 

המתחם המיועד לבנייה באיזור התעשייה רמת סיב המתחם המיועד לבנייה באיזור התעשייה רמת סיב צילום: באדיבות אמ.אס.אן שיווק נדל"ן

 

המחיר למ"ר בקומת המסחר יעמוד על כ־11 אלף שקלים. ואילו שטחי המשרדים, שיימכרו החל בגודל של 25 מ''ר (ברוטו) ועד שטחים של קומה שלמה, יעלו החל ב־6,900 שקלים עד 8,000 שקלים למ"ר. המחירים הנמוכים בכמחצית מהמחיר שישלמו הרוכשים בתל אביב יוצרים השקעת נדל"ן המניבה תשואה של למעלה מ־10%. כך למשל, מבדיקה שערכנו עולה כי ברחוב ויצמן בתל אביב, הסמוך לבתי המשפט, משרדים החל בגודל של 170 מ''ר בלבד מוצעים בתמחור של 16-13 אלף שקלים למ"ר בממוצע. כמו כן, במגדלי אלון הסמוכים לעזריאלי מוצעים חללי משרדים במחיר של 23.5 אלף שקלים למ"ר.

 

"אני צופה את פני העתיד שבו כל אדם יכול לרכוש משרד קטן לשימוש עצמי או להשקעה במחיר שפוי. כיום, למשקיעים, רכישת משרד היא האלטרנטיבה היחידה לרווח מניב אמיתי מול האלטרנטיבות שמציעים שוקי ההון, הבנקים או הנדל"ן למגורים", מסכם מולכו.

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"
עוד בזירת הנדל"ן