$
בארץ

מחטף: ועדת שרים לחקיקה אישרה במשאל טלפוני את חוק המסורת

החוק מטעמו של יו"ר ועדת הכספים משה גפני קובע ששר העבודה והרווחה יתחשב ככל הניתן בשיקולי מסורת ישראל; צפוי לעבור מחר אישור בקריאה טרומית במליאה

שחר אילן 20:4028.11.17

מחטף בנושא השבת: ועדת השרים לחקיקה אישרה היום (ג') במשאל טלפוני מזורז את הצעת חוק המסורת של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני מיהדות התורה. על פי ההצעה, בשעת מתן היתרי עבודה בשבת יתחשב שר העבודה והרווחה ככל האפשר בשיקולי מסורת ישראל. ההצעה תובא כבר מחר לאישור בקריאה טרומית ובהמשך תאוחד עם הצעת חוק ממשלתית בעל תוכן דומה.

 

 

 

כזכור בעקבות המשבר האחרון סביב עבודות הרכבת סיכם ראש הממשלה בנימין נתניהו ביום ראשון עם ראשי המפלגות החרדיות על העברת שני חוקים בנושא השבת. מדובר בחוק המרכולים, שיאפשר לשר הפנים לא לאשר חוקי עזר המתירים פתיחת חנויות בשבת, ובחוק המסורת שיחייב את שר העבודה לשקול שיקולים של התחשבות ברגשות דת בשעת מתן היתרי עבודה בשבת.

 

משה גפני משה גפני צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

אלא שהנוסח הסופי של חוק המרכולים עדיין אינו מוסכם ואילו הזמן שניתן להערות משרדי הממשלה והציבור על תזכיר חוק המסורת טרם הסתיים. ההליך המזורז בו מאושרת הצעת החוק של גפני הוא אם כן הדרך של הקואליציה להראות למפלגות החרדיות שהיא עברה מהבטחות למעשים בנושא השבת ומתחילה לקיים את ההתחייבויות כבר השבוע.

 

בהמשך תאוחד ההצעה של גפני עם הצעת חוק ממשלתית שהיא מרחיקת לכת יותר. ההצעה קובעת כי שר העבודה והרווחה יחויב להביא בחשבון במתן היתרי עבודה בשבת את "רווחת העובד, מסורת ישראל; קיום חלופה שאינה מחייבת העסקה בימי המנוחה השבועית; ומידת הפגיעה במרחב הציבורי במקום בו מתבקש ההיתר".

 

 

 

מנכ"ל ישראל חופשית אורי קידר אמר בתגובה ש"הצעת חוק ביזיונית הועברה במחטף בשיחות טלפון בין השרים תוך ביטוי של זלזול בכל אזרחי ישראל". קידר הזהיר ש"החוק של גפני יביא להשבתתה של הרכבת באמצע השבוע, אסור לאפשר לזה לקרות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x