שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

אסותא: דודו דגן מחליף את רחל שמואלי בכס המנכ"ל

דגן, שמשתחרר כעת מתפקיד קצין הרפואה הראשי בצה"ל מחליף את שמואלי שעוברת לשמש כמנכ"לית התשתיות

ספי קרופסקי 21:5131.08.17
חודשים ספורים לפני פתיחתו המלאה של בית החולים הציבורי החדש של אסותא באשדוד, הרשת הודיעה הערב על עזיבת המנכ"לית במהלך שש שנות ההקמה, עו"ד רחל שמואלי. את שמואלי, שעוברת לשמש כמנכ"לית התשתיות באסותא יחליף תא"ל ד"ר דודו דגן, קצין הרפואה הראשי בצה"ל שמשתחרר כעת מצה"ל. לצד ד"ר דגן ימשיך פרופ' חיים ביטרמן בתפקידו כמנהל בית החולים אסותא באשדוד.

 

החילופים הללו מתווספים לסבב מינויים נרחב שעליו הודיעה הערב (ה') הרשת. הם כוללים גם את מינויה של ד"ר דורית טקס מנובה לתפקיד מנהלת בית החולים הפרטי אסותא בתל אביב, כשהיא צפויה להחליף את ד"ר נפתלי שני הפורש לגמלאות. ד"ר טקס מנובה שימשה עד כה כמנהלת בית החולים תל השומר בשיבא, והיא מצטרפת למנכ"ל רשת אסותא פרופ' ארי שמיס שכיהן באותו תפקיד לפניה.

 

תא"ל ד"ר דגן פורש מצה"ל לאחר 27 שנות שירות. הוא מומחה לרפואת ילדים וטיפול נמרץ לילדים בהכשרתו ובעל תואר מוסמך במינהל מערכות בריאות של אוניברסיטת בן גוריון. ד"ר טקס מנובה היא מומחית במינהל רפואי ומומחית לרפואה פנימית.

בית חולים אסותא אשדוד בית חולים אסותא אשדוד צילום: אבי רוקח

 

 

אסותא אשדוד, בית החולים הציבורי החדש של רשת אסותא שבבעלות מכבי שירותי בריאות, החל למעשה לפתוח את דלתותיו למטופלים כבר בשבועות האחרונים. זהו שלב ראשון בתהליך שיימשך עד חודש נובמבר. באוגוסט ייפתחו חדרי ניתוח ודימות, בספטמבר מחלקות קרדיולוגיה וכירורגיית ילדים, באוקטובר מחלקות נשים ומיילדות ויתר מחלקות האשפוז. לבסוף, בנובמבר ייפתח חדר המיון - הלב הפועם של כל בית חולים ציבורי. בכך המרכז החדש יחל לפעול באופן מלא.

 

מדובר ברגע היסטורי עבור מערכת הבריאות הישראלית, שכן זו הפעם הראשונה זה 40 שנה שנפתח בישראל בית חולים ציבורי חדש. הקודם שהוקם מהיסוד, ב־1976, הוא בית החולים כרמל של כללית שירותי בריאות. בין לבין נפתח גם וולפסון ב-1980, אך הועברו אליו מחלקות מבית החולים הממשלתי ביפו שנסגר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x