$
בארץ

תחרות המעסיק החברתי 2017 של כלכליסט וקרן מעגלים יוצאת לדרך

מטרת התחרות, המתקיימת זו השנה הרביעית ברציפות, היא להעלות לסדר היום הציבורי את חשיבות האחריות החברתית מצד מעסיקים, שיכולים לתרום לצמצום הפערים בחברה. השנה יינתן דגש מיוחד להשקעה של המעסיק במניעת שחיקת העובדים

שירות כלכליסט 08:1419.06.17

תחרות המעסיק החברתי של "כלכליסט" וקרן מעגלים לשנת 2017 יוצאת לדרך, זו השנה הרביעית ברציפות. התחרות מפנה זרקור לאחד הנושאים החשובים בשוק העבודה – נושא העסקה חברתית ושימור עובדים במעגל העבודה. בשנים הקודמות זכו החברות שטראוס ישראל, eci טלקום, קליל תעשיות, ביטוח ישיר, יוניליוור ישראל, שירותי בריאות כללית, אסם, אינטל ואבן וסיד במקומות הראשונים, לאחר שקלול כ־20 פרמטרים בתחום האחריות התאגידית.

 

לתחרות השנה יכולים להגיש מועמדות ארגונים המעסיקים למעלה מ־200 עובדים ושמחזור פעילותם המינימלי עומד על 50 מיליון שקל ומעלה.

 

יפה ויגודסקי יו"ר קרן מעגלים יפה ויגודסקי יו"ר קרן מעגלים צילום: נמרוד גליקמן

 

 

הכנה לעולם של מחר

 

על צוות השופטים של התחרות נמנים: גלית חמי עורכת "כלכליסט"; יפה ויגודסקי יו"ר קרן מעגלים; עמירה דותן ראש המרכז לאחריות חברתית ותאגידית בביה"ס למינהל עסקים של המכללה למינהל; אילן לוין לשעבר הממונה על השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר; ואיקה אברבנאל; מומחה משאבי אנוש ואינטגרציה של ארגונים (לשעבר סמנכ"ל משאבי אנוש בטבע). התחרות תלווה על ידי רואה החשבון אורן גרופי, שותף מחלקת ניהול סיכונים וביקורת פנים ב־KPMG סומך חייקין.

 

החברות המשתתפות ייבדקו בשורה של פרמטרים ובהם פערי שכר, יחסי עבודה, הכשרות עובדים וניודם בדגש על מקצועות שוחקים, הטבות לעובדים, אפשרויות קידום, גיוון כוח העבודה וההון האנושי בארגון, איזון בין עבודה משפחה ופנאי ועוד. השנה יינתן דגש מיוחד להשקעה של המעסיק בתחום מניעת שחיקה, בשמירת הרלוונטיות התעסוקתית של העובדים וכן בהכנתם לקראת עולם העבודה של המחר.

 

"הגברת האפקטיביות"

 

לדברי יפה ויגודסקי, יו"ר "קרן מעגלים", "העובדה שאנחנו מקיימים את התחרות בפעם הרביעית ורואים עלייה משמעותית במספר המעסיקים שנרשמים בכל שנה, מעידה על השינוי התפיסתי שמחלחל בחברה הישראלית בשנים האחרונות, שבבסיסו עומד הרעיון של כלכלה חברתית. המעסיקים מבינים שההון האנושי הוא הנכס החשוב ביותר עבור הארגון, וכדי להצליח עליהם לבנות מודלים שיתקנו עיוותים חברתיים שבין השאר ימנעו שחיקה בעבודה וישפרו את מוכנות העובדים לעתידם התעסוקתי".

 

לדברי ויגודסקי, "מחקרים שבוצעו בעולם ובארץ מוכיחים שהכשרות מקצועיות במסגרת העבודה מגבירות את האפקטיביות של העובד, מעלות את רמת המוטיבציה, מייצרות אופק תעסוקתי ומסייעות בצמצום ומניעת שחיקה בעבודה. הקרן קוראת למעסיקים של ארגונים גדולים וקטנים כאחד להצטרף ל'מועדון המעסיקים החברתיים' ולדאוג לעתידם התעסוקתי של העובדים בחברה כמו גם לשדרוג הארגון בראשו הם עומדים".

 

המועד האחרון להגשת מועמדות הוא ה־18 ביולי 2017 וההכרזה על הזוכים תתקיים במסגרת הוועידה הכלכלית הלאומית של "כלכליסט", שתיערך ב־4 בספטמבר 2017.

 

לפרטים מלאים אודות התחרות ותנאי השתתפות ליחצו כאן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x