שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ד"ר אסנת לבציון-קורח מונתה למנכ"לית ביה"ח ע"ש יצחק שמיר

מדובר באישה הראשונה שתמונה לניהול בית חולים ממשלתי; תחליף את ד"ר בני דוידזון המכהן כמנכ"ל בית החולים מאז 2002

ספי קרופסקי 17:2718.04.17

ד"ר אסנת לבציון-קורח תמונה למנכ"לית בית החולים יצחק שמיר (אסף הרופא) בצריפין, ותחליף בתפקיד את ד"ר בני דוידזון המכהן בו מאז 2002. מדובר באישה הראשונה שמתמנה לנהל בית חולים כללי-ממשלתי, בעוד שישנן והיו בעבר נשים מנהלות בבתי חולים כלליים בבעלות אחרת (כללית או עמותות, ס"ק). כמו כן ישנן מנהלות בבתי חולים ממשלתיים שאינם כלליים (גריאטריה ופסיכיאטריה, ס"ק).

 

ד"ר לבציון-קורח מכהנת מ-2012 כמנהלת בית החולים הדסה הר-הצופים, ולפני כן שימשה כסגנית מנהל בית החולים יצחק שמיר (אסף הרופא) שאותו כעת היא עתידה להוביל.

 

לבציון-קורח היא בוגרת בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה והשלימה את התמחויותיה ברפואת ילדים ובמנהל רפואי בהדסה. בנוסף לכך היא בעלת תואר מוסמך במנהל רפואי מאוניברסיטת תל אביב. היא התגוררה בעשור הקודם בבוסטון שם עבדה במרכז למצוינות לבטיחות המטופל בבית החולים Brigham & Women, בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד וכיועצת לבתי חולים בארה"ב בתחום שיפור התהליכים, וניצול מרבי של חדרי ניתוח, חדרי צנתור וחדרי המיון. 

 

ד"ר אסנת לבציון קורח. האישה הראשונה שמונתה למנכ"לית בית חולים ממשלתי ד"ר אסנת לבציון קורח. האישה הראשונה שמונתה למנכ"לית בית חולים ממשלתי

 

 

הליך המינוי באסף הרופא עוכב במשך חודשים ארוכים מכיוון שהוצמד במכרז משותף לתפקיד מנכ"ל בית החולים וולפסון, הליך שהוקפא בשל עתירה לבג"ץ שהגישה מנהלת קרן המחקרים, איריס לוונשטיין לוי. בעקבות העיכובים הרבים הוחלט באחרונה בנציבות ובמשרד הבריאות להפריד את הליך האיוש של שני התפקידים ובעוד המכרז לתפקיד בוולפסון עדיין מוקפא עד לקבלת פסיקת בג"ץ, נקבע להתקדם עם הליך המינוי באסף הרופא.

 

ד"ר לבציון-קורח בת 49 תושבת ירושלים וירושלמית במקור, נשואה לד"ר עמית קורח מנתח לב בבית החולים הדסה עין כרם ואם לארבעה. אביה, פרופ' נחמיה בנציון ז"ל היה היסטוריון מוביל שהתמחה בחקר אפריקה והאסלם וכיהן כנשיא האוניברסיטה הפתוחה ויו"ר הוות"ת (הוועדה לתכנון ותקצוב במל"ג).

 

שר הבריאות הרב יעקב ליצמן מסר: "אני מברך על בחירת ד״ר אסנת לבציון-קרוח למנהלת בית החולים ע"ש יצחק שמיר (אסף הרופא) ומאחל לה הצלחה בתפקידה החשוב. מדובר בבחירה מצוינת לאור ניסיון הרב שצברה במהלך השנים, במקצועיות ובמסירות".

 

ד"ר לבציון-קורח עצמה מסרה כי "אני נרגשת ובטוחה שעם הצוות הנפלא והמסור של בית החולים נוכל להגיע להישגים נפלאים ולהמשיך את עבודתו המצוינת של ד"ר בני דוידזון. אני מודה לצוות בית החולים הדסה הר הצופים על תקופה נפלאה ולפרופ' רוטשטיין על האמון והשותפות. אני מודה לשר הבריאות ולמנכ"ל משרד הבריאות על האמון. החזון שמוביל את דרכי הניהולית הוא אהבת האדם, יצירת תרבות שירות ושותפות רבה תוך יצירת ערך מרבי למטופל ולמטפל שנמצאים במרכז ."

בטל שלח
    לכל התגובות
    x