$
חדשות נדל"ן

עופר עיני מצא עוד ג'וב: נשיא קרן לחסרי ניסיון בנדל"ן

לכלכליסט נודע כי בקרן הנדל"ן החדשה, שפונה למשקיעים חסרי ניסיון מקווים להשתמש בשמו של יו"ר ההסתדרות לשעבר לצורך גיוס לקוחות שמגיעים אליהם בין היתר דרך סדנאות העצמה. הקרן מגייסת עד 35 משקיעים לפרויקט ולכן אינה מחויבת בתשקיף

אמיתי גזית 06:5423.01.17

איך מגייסים משקיעים חסרי ניסיון לקרן נדל"ן? מגייסים שם מוכר. במקרה של קרן הנדל"ן החדשה אינבו מדובר בשמו של עופר עיני, יו"ר ההתאחדות לכדורגל ובעבר יו"ר ההסתדרות, שמונה לאחרונה לנשיא הקרן שמשקיעה לטענתה בנדל"ן בארה"ב ובאירופה. בשלב זה עיני השותף בקרן לא יהיה בעל תפקיד ביצועי, אלא יישא בתואר ייצוגי בלבד. הקרן פונה למשקיעים חסרי ניסיון ושמו של עיני מסייע בהליך השיווקי ובפגישות מכירה עם מתעניינים. עיני לא ענה לפניות כלכליסט בנושא ומהתאחדות הכדורגל נמסר כי הוא שהה בלוס אנג'לס ובאירופה ולכן לא היה זמין. מנכ"לית הקרן אישרה את הפרטים ומסרה "מדובר באותו העופר".

 

את הקרן הקימה עמליה שכטר, המשמשת גם כמנכ"לית שלה. בעבר שמשה כסמנכ"לית בקבוצת מגדל, ועבדה גם בקרן הגשמה של אבי כץ. עיני ושכטר שותפים בקרן יחד עם עוד שישה ובהם משה דרנגר מנכ"ל ושותף בבית ההשקעות פיטנגו, אביגדור ברנט מבעלי המניות בחברת שניב המייצרת נייר, עו"ד אבנר רון ויזם הנדל"ן ברוך גלס.

יו"ר התאחדות הכדורגל עופר עיני. הקרן אינה משקיעה בפרויקטים בעצמה יו"ר התאחדות הכדורגל עופר עיני. הקרן אינה משקיעה בפרויקטים בעצמה צילום: אוראל כהן

 

שני שותפים נוספים בקרן הם מיכאל גורביץ' וגיל אורלי - שניהם מנחים סדנאות להצלחה וצמיחה. גורביץ הוא מפתח שיטת מליונר מיינדסט. על פי אתר האינטרנט שלו השיטה "משנה לאלפי אנשים את חייהם, ודרך שינוי דפוסי חשיבתם הוא (גורביץ' - א"ג) גורם להם לנצח את התקיעות ולהעפיל לפסגות ההצלחה". גיל אורלי הוא אחיה של שכטר ומעביר סדרת קורסים תחת הכותרת סוד הכסף. במסגרת הקורס הוא מבטיח ללמד כיצד לצבור נכסים ולברוח מהמינוס בבנק. שכטר העבירה הרצאות בנושא השקעות בחו"ל במסגרת סדנאות של השניים. אפשרויות ההשקעה בקרן של שכטר הוצגו למשתתפים, בנפרד, ובהן צוין כי ההשקעות עשויות להניב כ־20% תשואה בשנה.

 

כך מתארת שכטר את שיטת השיווק של הקרן: "אני מעבירה בקורסים הללו הרצאת העשרה כללית ומקצועית בתחום מומחיותי. במסגרת אותן הרצאות לא מוצעים שירותים של אינבו ו/או השקעות כלשהן באמצעותה. במידה ומי ממשתתפי הקורסים מעוניין במידע מעמיק יותר לגבי השקעה ספציפית, באפשרותו להצטרף לכנסים שאינבו עורכת לקבוצות משקיעים קטנות כחלק מפעילותה השוטפת".

 

אינבו עצמה אינה משקיעה בפרויקטים, ורווחיה הם מעמלות שמשלמים המשקיעים בתחילת הדרך ושיעור מסוים מהרווח. על פי שכטר "שיעור ההשתתפות של אינבו ברווחים נע בין 10%-17%. אלא שעל פי מסמך שכותרתו כתב הוראות לנאמן שהגיע לידי "כלכליסט" המשקיעים חותמים על הסכמה כי אינבו תיגבה עמלה בשיעור של "עד 17% מכספי ההשקעה (ולא מהרווחים - א"ג) ו/או מכל סכום שיתקבל בחשבון הנאמנות". בתגובה לדברים טענה שכטר כי החברה גובה עד ל־17% מהרווח ולא מסכום ההשקעה הכולל.

 

הקרן מאתרת מיזמי נדל"ן למגורים, רוקמת שותפות לאותו פרויקט עם יזם מקומי, ומגייסת עד 35 משקיעים לכל פרויקט כך שאינה מחויבת בתשקיף. הסכום המינימאלי להשקעה הוא 25 אלף דולר ובסך הכל לכל פרויקט תגייס כ־3 מליון שקל. הקרן מתחייבת לגייס כ־90% מהסכום הנדרש לקבלת מימון בנקאי לפרויקט והיזם מחויב להביא את ה־10% הנוספים. הרווחים מתחלקים כך שעד שיעור תשואה מסויים 70% יחולקו למשקיעים, ו־30% ליזם המקומי. כאשר חוצים את שיעור התשואה שנקבע, החלוקה מתהפכת ו־70% מהרווח יחולק ליזם. הקרן מתחייבת כי השותף המקומי יוכל למשוך את רווחיו רק לאחר שהמשקיעים יקבלו את החזר הקרן במלואה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x