שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

השר לשעבר יעקב נאמן הלך לעולמו

נאמן בן ה-77, שכיהן כשר המשפטים וכשר אוצר בממשלות נתניהו, נפטר לאחר מאבק במחלה קשה. הוא היה אחד ממייסדיו של משרד עורכי הדין הגדול בישראל יחד עם חיים הרצוג ומיכאל פוקס. הלווייתו תתקיים מחר בשעה 12:00 בירושלים

ענת רואה ונעמי צורף 20:0101.01.17

עו"ד יעקב נאמן, אחד מבכירי הפרקליטים בישראל, הלך היום לעולמו והוא בן 77. פרופ' נאמן נפטר בביתו לאחר מאבק במחלה קשה. הלוויתו תתקיים מחר בשעה 12:00 בירושלים.

 

נאמן שימש בשורה של תפקידים ציבורים ובהם שר משפטים, שר אוצר, מנכ"ל משרד האוצר, יו"ר הועד המנהל באוניברסיטת בר אילן, יושב ראש בשורת ועדות ציבוריות ודירקטור בחברות.

יעקב נאמן
יעקב נאמן צילום: ענר גרין

נאמן קיבל את רישיון עריכת הדין שלו בשנת 1964 ובשנת 1972 הוא ייסד את משרד הרצוג פוקס נאמן ביחד עם נשיא המדינה לשעבר חיים הרצוג המנוח ומיכאל פוקס המנוח. הוא התמחה במיסוי בינלאומי. המשרד נחשב במשך שנים רבות כגדול ביותר בישראל.

 

נאמן נולד ב-1939 בתל אביב, ולאחר שירותי הצבאי פנה ללימודי משפטים באוניברסיטת העברית. הוא השלים את התואר השני בהצטיינות בשנת 1965 באוניברסיטת ניו יורק.

 

נאמן היה מעורב מאוד בפוליטיקה וביוני 1996 הוא מונה לכהונת שר משפטים בממשלת בנימין נתניהו ועמד במוקד סערה גדולה כשהיועץ המשפטי לממשלה הודיע כי החליט לפתוח בחקירת משטרה נגדו ונאמן התפטר. בסופו של דבר הוגש נגדו כתב אישום ונאמן זוכה. ב-1997 מונה נאמן לשר אוצר, משרד ששימש בעבר כמנכ"לו, והוא נחשב לידידו ויד ימינו של נתניהו.

 

בב-2009 מונה נאמן כשר משפטים בממשלת נתניהו. עם סיום הקדנציה פרש מהפוליטיקה.

 

נתניהו: "מבכירי המשפטנים, חריף שכל ובעל לב יהודי חם"

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר הערב: "אני מבכה את פטירתו של יקירנו ויקיר עם ישראל, יעקב נאמן ז"ל. יעקב נאמן היה מבכירי המשפטנים במדינה, חריף שכל ובעל לב יהודי חם. הוא היה בעל עמדות לאומיות מוצקות, ועם זאת תמיד חיפש את דרך הפשרה וההידברות, כפי שעשה כשהוביל את ועדת נאמן שטיפלה ברגישות ובחכמה בנושא הגיור. יעקב התגייס לשירות הציבורי כמנכ"ל משרד האוצר, כשר האוצר וכשר המשפטים. מצאתי בו שותף נפלא לעשייה הציבורית. כשר האוצר הוא הוביל ותמך ברפורמות חשובות, ובראשן פתיחת שוק מטבע החוץ שעשתה מהפכה כבירה בכלכלת ישראל. רעייתי ואני שולחים לרעייתו הדסה, לילדיו ולנכדיו את תנחומינו הנשלחים מעומק ליבנו".

 

שרת המשפטים איילת שקד מסרה: "משרד המשפטים כולו מרכין את ראשו למשמע הבשורה המרה על פטירתו של פרופסור יעקב נאמן, אדם משכמו ומעלה, שהשכיל לשלב תורה ועשייה, ותמיד היה מוכן לפעול למען המדינה. נאמן, שהיה ממקימי אחד ממשרדי עורכי הדין הגדולים בישראל, לא נח על זרי הדפנה ולא הסתפק בהצלחתו בשוק הפרטי, ובחר פעם אחר פעם לתרום למדינה בשלל תפקידים חשובים, ממנכ"ל משרד האוצר ועד שר האוצר ושר המשפטים. הוא סימן בדרכו השקטה את היעילות והמקצוענות בשרות הציבורי. פרופ' נאמן היה משפטן מבריק, שמרן בהשקפתו והניח יסודות להרבה יוזמות שאנחנו זוכים לקדם היום במשרד. יהי זכרו ברוך".

 

ממשרד הרצוג פוקס נאמן נמסר: "אבל כבד נפל על כולנו עם מותו של אחרון השותפים המייסדים פרופ' יעקב נאמן. יעקב, יחד עם חיים הרצוג ז"ל ומיכאל פוקס ז"ל, ייסד ב-1972 את המשרד שהפך להיות לאחד המפוארים בישראל. יעקב, יחד עם השותפים המייסדים, קבע את יסודות הפירמה והביא לפרסומה בארץ ובעולם. מקצועיות ללא פשרות, דבקות במטרה, שירותיות ומעל הכל אנושיות היו נר לרגליו. אף שיעקב עסק עם שועי עולם תמיד נשאר מנטש, אדם שדואג דווקא לחלש ולמי שלא שפר עליו גורלו. איש חסד גדול היה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x